Seznam důvěryhodných/spamových adres a výjimek

Pro zajištění ochrany před nevyžádanými e-maily vám ESET Endpoint Security umožňuje definovat speciální seznamy e-mailových adres. Seznam důvěryhodných adres obsahuje e-mailové adresy, které můžete považovat na bezpečné. Zprávy od uživatelů na seznamu důvěryhodných adres budou přesunuty vždy do složky s doručenými zprávami. Seznam spamových adres obsahuje e-mailové adresy, které jsou považovány za zdroj spamu. Seznam výjimek obsahuje e-mailové adresy, které jsou vždy kontrolovány na přítomnost spamu, ale mohou také obsahovat adresy odesílatelů nežádoucích zpráv, které nebyly nejprve označeny jako zdroj spamu.

Všechny seznamy produktu ESET Endpoint Security můžete definovat v Rozšířeném nastavení (dostupném po stisknutí klávesy F5 v hlavním okně programu) v sekci Web a mail > Ochrana poštovních klientů > Seznamy adres pomocí tlačítek Přidat, Změnit a Odstranit. Případně stačí kliknout na ozubené kolečko GEAR v hlavním okně programu na záložce Nastavení > Web a mail. na řádku Antispamová ochrana v hlavním okně programu na záložce Nastavení > Web a mail.

PANEL_SMON_EDIT_WLBL

Standardně ESET Endpoint Security přidává na seznam důvěryhodných adres všechny adresy z adresářů podporovaných poštovních klientů. Seznam výjimek automaticky obsahuje všechny e-mailové účty definované v poštovních klientech.