ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

Minimální instalace

Za účelem snížení množství přenášených dat souvisejících s instalačním balíčkem produktu a úspory prostředků nabízíme instalační balíček obsahující minimum potřebných modulů. Instalační balíček obsahuje pouze nejdůležitější moduly pro zajištění funkčnosti a všechny ostatní moduly se stáhnou v průběhu prvotní aktualizace produktu, která proběhne po jeho aktivaci. Výhodou tohoto řešení je výrazné snížení velikosti instalačního balíčku.

Instalační balíček pro režim v minimální instalaci obsahuje následující moduly:

  • Loader
  • Modul Direct Cloud komunikace
  • Modul jazykové lokalizace
  • Konfigurace
  • SSL

Po aktivaci produktu se zobrazí stav hlášení Probíhá inicializace ochrany, které vás informuje o tom, že probíhá prvotní konfigurace funkcí.


important

V případě problému se stahováním modulů (například z důvodu chybného nastavení proxy, nedostupné sítě, atd.) se stav aplikace změní na oranžový a zobrazí se hlášení Je vyžadována vaše pozornost. Po vyřešení problému s konektivitou přejděte v hlavním okně programu na záložku Aktualizace a pro zahájení procesu aktualizace klikněte na možnost Zkontrolovat aktualizace.


warning

Po několika neúspěšných pokusech se stav aplikace změní na červenou a zobrazí se hlášení Ochranu se nepodařilo nastavit. Pro opětovný pokus nastavení ochrany klikněte na možnost Zkusit znovu. V případě, že dojde k selhání inicializačního procesu a nejste schopni stáhnout zbývající moduly, použije úplný MSI instalační balíček.


example

Pokud stanice nemá přístup k internetu, případně je v offline prostředí, pro její aktualizaci využijte jedno z následujících řešení, které bude zajišťovat stahování aktualizačních souborů ze serverů ESET: