ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

Ochrana proti síťovým útokům (IDS)

Ochrana proti síťovým útokům (IDS) zlepšuje detekci zneužití známých zranitelností. Více informací o tomto typu ochrany se můžete dočíst ve slovníku pojmů. Chcete-li nakonfigurovat ochranu proti síťovým útokům, otevřete Rozšířená nastavení > Ochrana > Ochrana síťového připojení > Ochrana proti síťovým útokům.

Zapnout ochranu proti síťovým útokům (IDS) – tato funkce analyzuje obsah síťové komunikace a chrání vás před síťovými útoky. Komunikace, která bude vyhodnocena jako škodlivá, bude blokována.

Zapnout ochranu proti zapojení do botnetu – funkce dokáže na základě typických vzorů detekovat a zablokovat komunikaci mezi škodlivým kódem ve vašem počítači a řídícími (C&C) servery botnetu. Více informací o této ochraně se můžete dočíst ve slovníku pojmů.

IDS pravidla – umožňují nastavit pokročilé možnosti filtrování pro detekci několika typů útoků a zneužití, které by mohly poškodit váš počítač.

Všechny důležité události zaznamenané síťovou ochranou jsou ukládané do protokolů. Další informace naleznete v kapitole Protokol síťové ochrany.