ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

Ochrana proti útokům hrubou silou

Ochrana proti útokům hrubou silou blokuje pokusy o uhádnutí hesel pro RDP a SMB služby. Útok hrubou silou je metoda, kdy se systematicky zkouší možné kombinace písmen, číslic a znaků za účelem prolomení hesla. Chcete-li nakonfigurovat Ochranu proti útokům hrubou silou, otevřete Rozšířená nastavení > Ochrany > Ochrana síťového připojení > Ochrana proti síťovým útokům > Ochrana proti útokům hrubou silou.

Zapnout ochranu proti útoku hrubou silou – tato součást produktu ESET Endpoint Security sleduje obsah síťové komunikace a dokáže blokovat pokusy o uhádnutí hesel.

Pravidla – v editoru pravidel ochrany proti útokům hrubou silou si můžete zobrazit existující pravidla pro příchozí a odchozí síťová spojení, stejně tak si vytvářet vlastní a kdykoli je upravovat. Další informace naleznete v kapitole Pravidla.

Výjimky – seznam detekcí vyloučených z kontroly definovaný na základě IP adresy nebo cesty k aplikaci. Výjimky je možné vytvářet a upravovat v konzoli ESET PROTECT. Další informace naleznete v kapitole Výjimky.


note

Více informací o ochraně proti útokům hrubou silou naleznete v článku na stránkách ESET Digital Security Guide.