ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

Aktualizace na novou verzi

Nové verze ESET Endpoint Antivirus opravují známé chyby a přidávají nové funkce, které není možné distribuovat v rámci automatické aktualizace programových modulů.

Existuje několik způsobů, jak aktualizovat produkt na novější verzi:

 1. Automaticky prostřednictvím ESET PROTECT nebo ESET PROTECT Cloud. ESET Endpoint Antivirus ve verzi 9 není možné spravovat prostřednictvím ESET Remote Administrator.
 2. Automaticky prostřednictvím GPO nebo SCCM.
 3. Automaticky prostřednictvím aktualizace programu.
  Jelikož se aktualizace programu týká všech uživatelů a může mít významný dopad na systém, je vydávána až po dlouhém období testování na všech operačních systémech v různých konfiguracích. Pokud chcete aktualizovat na nejnovější verzi ihned po jejím vydání, použijte některou z níže uvedených metod.
  Ujistěte se, že máte v Rozšířeném nastavení (F5) v sekci Aktualizace > Obecné > Aktualizace produktu aktivní možnost Automatické aktualizace.
 4. Ručně, stažením instalačního balíčku z webových stránek společnosti ESET a nainstalováním nejnovější verze přes stávající.

Doporučené aktualizační scénáře

Spravuji nebo chci produkty ESET spravovat vzdáleně

Pokud spravujete více než 10 ESET Endpoint produktů, zvažte jejich aktualizaci prostřednictvím ESET PROTECT nebo ESET PROTECT Cloud.

Pro více informací si přečtěte níže uvedené kapitoly z uživatelských příruček:

Ruční aktualizace na klientské stanici

Neinstalujte verzi 9.x přes 4.x. Podobně, pokud máte starší/nefunkční ESET Endpoint Antivirus ve verzi 5.x nebo 6.x.

Pokud jste se rozhodli pro ruční aktualizaci:

 1. Ověřte, zda máte podporovaný operační systém (Windows Vista a Windows XP již tato verze produktu nepodporuje).
 1. Stáhněte si a nainstalujte nejnovější verzi přes stávající.

note

Pokud chcete minimalizovat riziko selhání procesu aktualizace na poslední verzi 9.x, provádějte aktualizaci z níže uvedených verzí ESET Endpoint Antivirus:

 • 5.0.2272.x
 • 6.5.2132.x
 • 7.3.2044.x

V ostatních případech nejprve stávající verzi produktu ESET Endpoint Antivirus odinstalujte. Pro více informací týkající se aktualizace přejděte do Databáze znalostí.