ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

Nasazení prostřednictvím GPO a SCCM

ESET Endpoint Antivirus můžete na stanici nainstalovat ručně, stejně tak pro jeho distribuci lze využít doménovou politiku (GPO) nebo nástroje určené pro hromadné nasazení aplikací, například SCCM, Symantec Altiris nebo Puppet.

Spravované prostředí (doporučeno)

Ve spravovaných prostředích doporučujeme nejprve na stanici nasadit ESET Management Agenta a následně prostřednictvím ESET PROTECT nainstalovat bezpečnostní produkt ESET Endpoint Antivirus. ESET PROTECT musíte mít již v tomto případě ve své síti nasazen.

 1. Stáhněte si samostatný instalační balíček ESET Management Agenta.
 2. Připravte si GPO/SCCM skript.
 3. Nasaďte ESET Management Agenta prostřednictvím GPO nebo SCCM.
 4. Ověřte, že se stanice připojuje k ESET PROTECT.
 5. Na stanici nasaďte a aktivujte ESET Endpoint Antivirus.

note

Následující články z ESET Databáze znalostí mohou být dostupné pouze v angličtině:


Nespravované prostředí

Na stanice, které centrálně nespravujete nasaďte ESET Endpoint Antivirus přímo. Nicméně nejedná se o doporučený způsob, protože nemáte k dispozici přehled o stavu produktu a nemůžete na něj prostřednictvím politik vynutit požadované nastavení.

Po dokončení instalace není produkt ESET Endpoint Antivirus standardně aktivován a funkční.

Možnost 1 (Instalace aplikace)

 1. Stáhněte si .msi instalační balíček produktu ESET Endpoint Antivirus.
 2. Z .msi balíčku si vytvořte .mst transformaci (například pomocí nástroje Orca) a přidejte do ní vlastnost pro aktivaci produktu (viz ACTIVATION_DATA v kapitole Instalace z příkazového řádku)
   
  hmtoggle_plus0 Zobrazit kroky pro vytvoření .mst v nástroji Orca
 1. Volitelné: Pro importování vámi požadované konfigurace do produktu ESET Endpoint Antivirus prostřednictvím .xml souboru (například pro aktivaci RMM nebo nastavení proxy serveru) umístěte soubor cfg.xml do stejné složky jako instalační .msi balíček.
 2. Nasaďte na stanici .msi instalační balíček společně s .mst souborem vzdáleně prostřednictvím - GPO (viz Instalace aplikace) nebo SCCM.

Možnost 2 (prostřednictvím naplánované úlohy)

 1. Stáhněte si .msi instalační balíček produktu ESET Endpoint Antivirus.
 2. Připravte si skript pro Instalaci z příkazového řádku, který bude obsahovat informace pro aktivaci produktu (viz ACTIVATION_DATA)
 3. Ujistěte se, že je .msi instalační balíček a .cmd skript dosažitelný ze všech stanic ve vaší síti.
 4. Volitelné: Pro importování vámi požadované konfigurace do produktu ESET Endpoint Antivirus prostřednictvím .xml souboru (například pro aktivaci RMM nebo nastavení proxy serveru) umístěte soubor cfg.xml do stejné složky jako instalační .msi balíček.
 5. Připravený skript pro instalaci použijte prostřednictvím GPO nebo SCCM.
   • V případě GPO použijte Group Policy Preferences > Group Policy Schedule Tasks > Immediate task.

note

Pokud pro vzdálenou správu bezpečnostních produktů ESET nechcete využít ESET PROTECT, ESET Endpoint Antivirus obsahuje ESET plugin pro RMM, díky němuž můžete na produkt dohlížet a spravovat jej prostřednictvím lokálně nainstalovaného agenta poskytnutého MSP (Managed Service Provider).