ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

Import a export nastavení

Na záložce Nastavení můžete do programu ESET Endpoint Antivirus importovat nebo z něj naopak exportovat konfiguraci v .xml souboru.

Importování a exportování nastavení je užitečné například pokud si potřebujete zálohovat současné nastavení ESET Endpoint Antivirus a chcete se k němu později vrátit. Export nastavení oceníte také v případě, že chcete stejné nastavení použít na více počítačích, kdy stačí pouze naimportovat daný .xml soubor.

Import nastavení je velmi jednoduchý. Pro importování nastavení přejděte v hlavním okně programu na záložku Nastavení, klikněte na tlačítko Import a export nastavení a v zobrazeném dialogovém okně vyberte možnost Import nastavení. Zadejte cestu k souboru s konfigurací, případně klikněte na a najděte soubor, který chcete importovat.

Kroky pro export konfigurace jsou velmi podobné. V případě, že potřebujete uložit aktuální nastavení, v hlavním okně programu na záložce Nastavení klikněte na tlačítko Import a export nastavení. V zobrazeném dialogovém okně vyberte možnost Export nastavení a zadejte cestu k souboru (například C:\export.xml). Případně kliknutím na ... přejděte do umístění v počítači, do kterého chcete uložit soubor s konfigurací.


note

Pokud nemáte přístup pro zápis do zadané složky, může dojít k chybě při exportování nastavení.

IMPORTEXPORT_CONFIG