Nastavení Live Grid

Standardně ESET Cyber Security Pro odesílá podezřelé soubory do virové laboratoře ESET pro detailní analýzu. Pokud si nepřejete soubory posílat, odškrtněte možnost Odeslat podezřelé soubory.

Pokud naleznete podezřelý soubor, můžete jej okamžitě odeslat na analýzu do virové laboratoře ESET kliknutím v hlavním okně programu na Nástroje > Odeslat soubor k analýze. V případě, že se jedná o škodlivou aplikaci, její detekce bude přidána v další aktualizaci detekčního jádra.

Odesílat anonymní statistické informace – ESET LiveGrid® sbírá anonymní informace z vašeho počítače přímo související s novými hrozbami. Tyto informace obsahují jméno hrozby, datum a čas detekce, verzi produktu ESET, verzi operačního systému a vaši aktuální pozici. Statistické informace se většinou do laboratoře ESET odesílají dvakrát za den.

Vyloučit tyto soubory – pomocí této možnosti můžete vyloučit vybrané typy souborů, které nechcete odesílat do virové laboratoře ESET. Například dokumenty a tabulky obsahující důvěryhodné informace. Standardně jsou vyloučeny soubory s příponou .doc, .rtf a další. Do seznamu výjimek můžete přidat vlastní typy souborů.

Kontaktní e-mail (nepovinný údaj) – na zadané e-mailové adrese vás mohou kontaktovat specialisté z virové laboratoře ESET za účelem získání dalších informací. Pokud nejsou vyžadovány další informace, standardně nebudete kontaktováni.