Rodičovská kontrola

V sekci Rodičovská kontrola můžete konfigurovat nastavení rodičovské kontroly, která vám umožňuje chránit vaše děti a nastavit omezení pro používání zařízení a služeb. Cílem je zabránit dětem, dospívajícím a zaměstnancům přístup na stránky s nevhodným nebo škodlivým obsahem. Pomocí rodičovské kontroly můžete zakázat přístup až k 27 předdefinovaným kategoriím webových stránek.

Na záložce Nastavení > Otevřít rozšířená nastavení programu… > Rodičovská kontrola najdete seznam svých uživatelských účtů. Vyberte účet, který chcete chránit. Pro nastavení úrovně ochrany klikněte na tlačítko Nastavit…. Pro vytvoření nového účtu klikněte na Přidat… a následně budete přesměrováni do správce uživatelských účtů systému macOS.

V dialogovém okně Rodičovská kontrola vyberte jeden z předdefinovaných profilů z rozbalovacího menu Nastavení profilu nebo zkopírujte nastavení z jiného uživatelského účtu. Každý profil obsahuje seznam povolených kategorií, které můžete upravovat podle potřeby. Jestliže je kategorie zaškrtnuta, je povolena. Po najetí myší na kategorii se zobrazí seznam stránek, které daná kategorie obsahuje. Po najetí myši na kategorii se zobrazí seznam stránek, které do dané kategorie spadají.

Pro úpravu seznamu Povolených a blokovaných stránek klikněte na tlačítko Nastavit... ve spodní části tohoto okna přidejte doménu na tento seznam. Nepoužívejte prefix http://, taktéž není nutné používat zástupný znak (*). Po zadání domény se automaticky povolí či zablokují také všechny subdomény. Například, pokud zadáte google.com do seznamu povolených stránek, všechny subdomény (mail.google.com, news.google.com, maps.google.com apod.) budou také povoleny.

note

Pravidla

Blokování nebo povolení specifických webových stránek může být přesnější, než povolení, respektive zakázání celé kategorie stránek.