Pravidla firewallu

Pravidla firewallu představují soubor podmínek a akcí přiřazených k určitým typům komunikace. V nastavení firewallu můžete určit, jaká akce se má provést při zjištění určité síťové komunikace.

Příchozí spojení jsou ta, která jsou inicializována vzdáleným počítačem. Odchozí spojení fungují opačně, v tomto případě místní systém kontaktuje vzdálený počítač.

Pokud je rozpoznána neznámá komunikace (komunikace pro kterou neexistuje pravidlo), je třeba zvážit, zda ji povolit či zakázat. Nevyžádaná, nezabezpečená a neznámá spojení představují bezpečnostní riziko pro počítač. Pokud je takové připojení navázáno, doporučujeme věnovat pozornost tomu, jaká aplikace a vzdálený počítač se pokouší připojit na váš počítač. Mnoho infiltrací se pokouší získat a odesílat soukromá data nebo naopak stahovat škodlivý obsah do počítače. Firewall umožňuje detekci a blokování těchto připojení.

Standardně mají k internetu přístup všechny aplikace podepsané společností Apple. Pokud chcete toto chování změnit, deaktivujte možnost Aplikacím podepsaným společností Apple povolit automaticky přístup k síti.