ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Karantina

ESET Cloud Office Security Tarafından karantinaya alınan nesnelerin (e-postalar ve dosyalar) basit yönetimi. Sekmeleri kullanarak Gmail, Google Drive, Exchange Online, OneDrive, Ekip grupları ve SharePoint siteleri arasında geçiş yapın. Her nesne hakkında önemli bilgiler görebilirsiniz.

Belirli bir nesnenin özetini içeren bir kenar çubuğunu açmak için icon_expand_b_tiny simgesini tıklatın. Daha ayrıntılı bilgi için icon_contextmenu_b_tiny simgesini tıklatın ve Ayrıntıları göster'i seçin.

Yalnızca belirli bir kiracı veya grup için tespitleri görmek üzere ağaç içinde gezinin. Her kiracı ve gruptaki tüm tespitleri görmek için Tümü'nü tıklatın.

Karantinaya alınan e-posta iletilerini veya dosyaları inceleyin ve bir eylemde bulunun (Sil veya Yayınla). Ayrıca Orijinal dosyayı veya Parolayla korunan arşivi .zip biçiminde İndirebilirsiniz.


note

Bir tespitin kötü amaçlı olmadığını (yanlış tespit olduğunu) düşünüyorsanız karantinadan bir dosyayı serbest bırakabilirsiniz. Serbest bırakılan dosya hash'e göre otomatik olarak bir beyaz listeye alınır. Aynı kullanıcı için aynı dosyanın gelecekteki algılamalarının hiçbiri şüpheli olarak değerlendirilmez ve karantinaya alınmaz. Otomatik beyaz listeleme işlemi her kullanıcı için yapılır. Diğer kullanıcılar için, aynı dosya şüpheli olarak algılanmaya devam edecek ve karantinaya alınacaktır.

Beyaz listeye alınanları kaldır seçeneğini kullanarak bir dosyayı Tespitler listesindeki beyaz listeden kaldırabilirsiniz.

icon_contextmenu_b_tiny simgesini tıklatın ve bir eylem seçin:

Eylem

Kullanım

Ayrıntıları göster

Karantinaya alınan e-posta iletisi hakkında daha ayrıntılı bilgi gösterir.

Yayınla (e-postalar veya dosyalar)

Orijinal alıcısına e-postayı, karantinadan gelen bir bildirim e-postası biçiminde e-posta olarak ve orijinal iletiyi ek olarak yayımlar. OneDrive öğesi olması durumunda, dosya kullanıcının OneDrive'ındaki orijinal konumuna yüklenir. Bir dosyayı Ekip grubundan veya SharePoint sitesinden çıkarırken dosya yine orijinal konumunda gösterilir. Serbest bırakılan dosya hash'e göre otomatik olarak bir beyaz listeye alınır. Bu, dosyanın yeniden karantinaya alınmasını önler.

Sil

Öğeyi karantinadan siler.

Orijinal dosyayı indir

Korumalı olmayan dosyayı orijinal biçiminde indirin.

Parolayla korunan arşivi indir

Korunan arşivi parolayla indirin.

Örneği gönder

Örnek gönderimi iletişim kutusu, şüpheli bir dosyayı veya spam'i analiz için ESET'e göndermenize olanak tanır. Açılır menüden örneği gönderme nedeni seçin.

Karantinaya alınmış belirli bir nesneyi aramayı kolaylaştırmak için birden çok ölçüt kullanarak filtre uygulayabilirsiniz. Filtre ekle'yi tıklatın ve açılan menüden filtre türünü seçin veya bir dize girin (ölçüt birleştirirken yineleyin):

Filtre ekle

Kullanım

Gerçekleşme başlangıcı

Bir "başlangıç tarihi" aralığı belirtin.

Gerçekleşme bitişi

Bir "bitiş tarihi" aralığı belirtin.

Konu

Konusunda belirli bir dize (veya düzenli bir ifade) içeren veya içermeyen iletilere uygulanır.

Mesaj kimliği

Belirli bir mesajı ararken (özellikle çok sayıda mesaj içeren büyük günlüklerde veya birden çok teslimat denemesinde) e-posta mesajlarını benzersiz bir Mesaj Kimliğine göre filtreleyebilirsiniz.

Başlangıç

İletileri belirli bir göndericiye göre filtreleyin.

Bitiş

İletileri alıcılara göre filtreleyin.

Posta kutusu

Belirli bir posta kutusunda bulunan iletilere uygulanır.

Tarama sonucu

Aşağıdaki seçeneklerinden birini belirleyin: Zararlı Yazılım, icon_edtd Zararlı Yazılım (ESET LiveGuard Advanced tarafından tespit edilen), Kimlik Avı veya Spam.

Ekip

Geçerli ekip adını yazın.

Nesne

Geçerli bir nesne adı yazın.

Site

Geçerli bir site adı yazın.

Sürücü

Dosyaları Google Drive veya OneDrive'a göre filtreleyin.


note

Karantinaya alınmış nesnelerin saklama süresi 30 gündür. 30 günden eski nesneler kalıcı olarak karantinadan çıkarılır.