ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Algılamalar

ESET Cloud Office Security tarafından yapılan tüm tespitleri listeler. Sekmeleri kullanarak Gmail, Google Drive, Exchange Online, OneDrive, Ekip grupları ve SharePoint siteleri arasında geçiş yapın. Örneğin bir Ekip grubuna yüklenmiş algılanan dosyalar gibi, her bir tespit ile ilgili bilgileri Ekip grupları sekmesinde görüntüleyebilirsiniz.

Belirli bir günlük kaydının (tespit) özetini içeren bir kenar çubuğunu açmak için icon_expand_b_tiny simgesini tıklatın. Daha ayrıntılı bilgi için icon_contextmenu_b_tiny simgesini tıklatın ve Ayrıntıları göster'i seçin.

Yalnızca belirli bir kiracı veya grup için tespitleri görmek üzere ağaç içinde gezinin. Her kiracı ve gruptaki tüm tespitleri görmek için Tümü'nü tıklatın. Belirli bir tespiti aramayı kolaylaştırmak için birden çok ölçüt kullanarak filtre uygulayabilirsiniz. Filtre ekle'yi tıklatın ve açılan menüden filtre türünü seçin veya bir dize girin (ölçüt birleştirirken yineleyin):

Filtre ekle

Kullanım

Gerçekleşme başlangıcı

Bir "başlangıç tarihi" aralığı belirtin.

Gerçekleşme bitişi

Bir "bitiş tarihi" aralığı belirtin.

Konu

Konusunda belirli bir dize (veya düzenli bir ifade) içeren veya içermeyen iletilere uygulanır.

Mesaj kimliği

Belirli bir mesajı ararken (özellikle çok sayıda mesaj içeren büyük günlüklerde veya birden çok teslimat denemesinde) e-posta mesajlarını benzersiz bir Mesaj Kimliğine göre filtreleyebilirsiniz.

Başlangıç

İletileri belirli bir göndericiye göre filtreleyin.

Bitiş

İletileri alıcılara göre filtreleyin.

Posta kutusu

Belirli bir posta kutusunda bulunan iletilere uygulanır.

Tarama sonucu

Aşağıdaki seçeneklerinden birini belirleyin: Zararlı Yazılım, icon_edtd Zararlı Yazılım (ESET LiveGuard Advanced tarafından tespit edilen), Kimlik Avı veya Spam.

Eylem

Mevcut işlemlerden birini seçin.

Ekip

Geçerli ekip adını yazın.

Site

Geçerli site adını yazın.

Nesne

Geçerli bir nesne adı yazın.

Tespit

Geçerli bir tespit adı yazın.

Hash

Geçerli bir tespit hash'i yazın.

Sürücü

Dosyaları Google Drive veya OneDrive'a göre filtreleyin.

Aynı kullanıcı için bir dosyayı Karantina'dan serbest bırakarak beyaz listeye aldıysanız, icon_contextmenu_b_tiny simgesini tıkladığınızda Beyaz listeye alınanları kaldır seçeneği sunulur. Bir dosyayı beyaz listeden kaldırmak için bu seçeneği kullanın. Gelecekteki buna benzer tüm dosyalar karantinaya alınır.


note

Tespitler için saklama süresi 90 gündür. 90 günden eski kayıtlar kalıcı olarak kaldırılır.

Yanlış tespit (FP)/yanlış negatif (FN) raporu

Spam, Kimlik Avı veya Zararlı Yazılım için FP ve FN tespitlerini analiz için ESET laboratuvarlarına bir örnek göndererek manuel olarak bildirebilirsiniz. Örneklerin gönderileceği e-posta adresleri:

Spam - Yanlışlıkla spam olarak işaretlenmiş e-postalar için nospam_ecos@eset.com adresine veya tespit edilmemiş spam için spam_ecos@eset.com adresine, .eml ya da .msg biçiminde bir ek olarak yerleştirilen orijinal ileti ile birlikte e-posta gönderin.

Kimlik avı - Kimlik avının yanlış tespit veya yanlış negatif olarak sınıflandırılmış olduğunu bildirmek için samples@eset.com adresine gönderilmek üzere yeni bir e-posta iletisi oluşturun ve konu satırına 'phishing email' ifadesini ekleyin, ardından kimlik avı e-postasını .eml veya .msg biçiminde bir ek olarak ekleyin.

Zararlı yazılım - Zararlı yazılımlar yanlış tespit veya yanlış negatif olarak sınıflandırıldığında, samples@eset.com adresine gönderilmek üzere yeni bir e-posta iletisi oluşturun. Konu satırına 'False positive' veya 'Suspected infection' ifadesini yazın ve dosyaları .zip ya da .rar biçiminde sıkıştırılmış bir ek olarak e-postanıza ekleyin.