ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Linux'te yükleme


important

Desteklenen bir işletim sistemi çalıştıran bir bilgisayara ESET Bridge ürününü yükleyin.


note

ESET PROTECT Virtual Appliance kullanıcıları

ESET Bridge Ürününü ilk ESET PROTECT Virtual Appliance (sürüm 10.1 ve üzeri) yapılandırması sırasında yüklemenizi öneririz.

ESET PROTECT Tümü bir arada yükleyici ve Virtual Appliance (ESET Bridge Virtual Appliance dağıtımı sırasında etkinleştirildiğinde) Tümü Statik Grubuna uygulanan ESET Management Agent ve ESET güvenlik ürünleri için varsayılan HTTP Proxy kullanım ilkelerini oluşturur. İlkeler, güncelleme paketlerini önbelleğe almak için bir proxy olarak ESET Bridge aracını kullanmak üzere, yönetilen bilgisayarlardaki ESET Management Agent'ları ve ESET güvenlik ürünlerini otomatik olarak yapılandırır. HTTPS trafiğini önbelleğe alma işlevi varsayılan olarak etkindir:

ESET Bridge ilkesi HTTPS sertifikasını içerir ve HTTPS trafiğini önbelleğe al açma-kapama düğmesi etkindir.

ESET Endpoint for Windows HTTP Proxy Kullanımı ilkesi, HTTPS trafiğini önbelleğe alma işlevi için Sertifika Yetkilisi içerir.


warning

Bu yükleme işlemi yalnızca ileri düzey kullanıcılar içindir. ESET Bridge ürününü bir Linux bilgisayara uzaktan yüklemek için yazılım yüklemesi görevini kullanmanızı öneririz.

1.Linux için bağımsız bir ESET Bridge yükleyici indirmek üzere ESET PROTECT indirme bölümünü ziyaret edin: eset-bridge.x86_64.bin

2.Yükleme paketini kaydettiğiniz klasörde Terminal'i açın ve dosyayı yürütülebilir hale getirin:

sudo chmod +x eset-bridge.x86_64.bin

3.Terminal komutunu kullanarak paketi yükleyin:

sudo ./eset-bridge.x86_64.bin

3.Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi öğesini okumak için ENTER tuşuna basın. Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi ile Gizlilik İlkesi şartlarını kabul ediyorsanız Y tuşuna basın.

4.İkili yükleyici Linux dağıtımını algılar ve ilgili paketi ayıklayıp yükler (.rpm Red Hatüzerinde/CentOS veya .deb Ubuntu üzerinde). ESET Bridge yükleme tamamlandıktan sonra başlatılır.

ESET PROTECT Web Konsolu > Bilgisayarlar'da ESET Bridge ürününü çalıştıran bilgisayarın adının yanında bir simge icon_proxy yer alır.

ESET Bridge ürününü çalıştıran bilgisayarın ana bilgisayar adını ve IP adresini not edin. Yüklemeden sonra istenen işlev için ESET Bridge ürününü yapılandırın.

Yükleme başarısız olursa Sorun Giderme'ye bakın.