ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

HTTPS trafiğini önbelleğe alma

ESET Bridge HTTPS trafiğinin şifresini çözebilir ve önbelleğe alabilir:

oDesteklenen bir ESET güvenlik ürününden gönderilen güncelleme istekleri (modüller, depo) -

Desteklenen ESET güvenlik ürünü

Desteklenen ürün sürümü

ESET Endpoint Antivirus/Security - Windows

10 ve üzeri

oESET PROTECT için ESET LiveGuard Advanced trafiği ve yukarıda listelenen desteklenen ESET güvenlik ürünleri.


important

ESET Bridge, yukarıda listelenmeyen ESET güvenlik ürünleri (ve sürümleri) için HTTPS trafiğini ön belleğe alma özelliğini desteklememektedir.

ESET PROTECT Cloud, HTTPS trafiğini önbelleğe alma özelliğini desteklememektedir - gerekli sertifikalar ESET PROTECT aracında bulunabilir, ancak ESET PROTECT Cloud aracında bulunmamaktadır.


note

ESET PROTECT Tümü bir arada yükleyici ve Virtual Appliance (ESET Bridge Virtual Appliance dağıtımı sırasında etkinleştirildiğinde) Tümü Statik Grubuna uygulanan ESET Management Agent ve ESET güvenlik ürünleri için varsayılan HTTP Proxy kullanım ilkelerini oluşturur. İlkeler, güncelleme paketlerini önbelleğe almak için bir proxy olarak ESET Bridge aracını kullanmak üzere, yönetilen bilgisayarlardaki ESET Management Agent'ları ve ESET güvenlik ürünlerini otomatik olarak yapılandırır. HTTPS trafiğini önbelleğe alma işlevi varsayılan olarak etkindir:

ESET Bridge ilkesi HTTPS sertifikasını içerir ve HTTPS trafiğini önbelleğe al açma-kapama düğmesi etkindir.

ESET Endpoint for Windows HTTP Proxy Kullanımı ilkesi, HTTPS trafiğini önbelleğe alma işlevi için Sertifika Yetkilisi içerir.

ESET Bridge ürününü bağımsız bir yükleyici (Windows veyaLinux) ya da Yazılım Yükleme Görevi kullanarak yüklediyseniz İlkeler üzerinden HTTPS trafiğini önbelleğe alma özelliğini yapılandırmalısınız:

1.Bir ESET Bridge ilkesini şu ayarlarla oluşturabilir veya düzenleyebilirsiniz:

a.Önbelleği genişletin ve HTTPS trafiğini önbelleğe al açma/kapama düğmesini etkinleştirin.

b.HTTPS Sertifikası'nın yanındaki Sertifikayı değiştir'i tıklayın > Sertifika listesini aç'ı tıklayın ve ESET Bridge sertifikasını seçin.

2.ESET güvenlik ürünü ilkesini oluşturun veya düzenleyin. Araçlar > Proxy Sunucu'da Proxy sunucu ayrıntılarını ayarlarken Sertifika Yetkilileri'nin yanındaki Düzenle'yi tıklayıp ESET PROTECT Sertifika Yetkilisi'ni ekleyin. ESET güvenlik ürünleri ESET Bridge ilkesinden eş sertifikayı doğrulamak için Sertifika Yetkilisini kullanır.