ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

ESET Bridge genel bakışı

ESET Bridge, ESET güvenlik çözümlerinin ihtiyaçlarına göre ayarlanmış açık kaynak kodlu nginx yazılımını temel alan yeni bir ESET yazılımıdır.

ESET ESET Bridge ürününü eski Apache HTTP Proxy yerine geçecek bir proxy bileşeni olarak ESET PROTECT 10.0 (ve üzeri) ile birlikte dağıtır. ESET Bridge ile Apache HTTP Proxy karşılaştırmasına bakın. ESET Bridge ürününü ESET PROTECT Cloud ile birlikte de kullanabilirsiniz.

ESET Bridge kullanarak ESET PROTECT ile 10.000 bilgisayarı bağlayabilirsiniz.

ESET PROTECT ile birlikte ESET Bridge ürününü şunlar için kullanabilirsiniz:

Güncellemeleri istemci bilgisayarlara ve yükleme paketlerini ESET Management Agent'a dağıtabilir ve ön belleğe alabilirsiniz.

Agent makinelerinin Server'a doğrudan ulaşamadığı ortamlarda ESET Management Agent'lardan iletişimi ESET PROTECT Server'a yönlendirebilirsiniz.

HTTPS trafiğini önbelleğe alma–ESET Bridge HTTPS trafiğinin şifresini çözebilir ve önbelleğe alabilir:

oDesteklenen bir ESET güvenlik ürününden gönderilen güncelleme istekleri (modüller, depo) -

Desteklenen ESET güvenlik ürünü

Desteklenen ürün sürümü

ESET Endpoint Antivirus/Security - Windows

10 ve üzeri

oESET PROTECT için ESET LiveGuard Advanced trafiği ve yukarıda listelenen desteklenen ESET güvenlik ürünleri.


important

ESET Bridge, yukarıda listelenmeyen ESET güvenlik ürünleri (ve sürümleri) için HTTPS trafiğini ön belleğe alma özelliğini desteklememektedir.

ESET PROTECT Cloud, HTTPS trafiğini önbelleğe alma özelliğini desteklememektedir - gerekli sertifikalar ESET PROTECT aracında bulunabilir, ancak ESET PROTECT Cloud aracında bulunmamaktadır.

Proxy zincirlemesi - ESET Bridge trafiği uzak bir proxy'ye yönlendirebilir.

Ağ altyapısında ESET Bridge

Aşağıdaki şema iki ESET Bridge makinesini gösterir:

Birinci ESET Bridge proxy sunucu olarak görev görür ve ESET bulut trafiğini ESET PROTECT bileşenlerine, doğrudan görünürlüğü olan ESET uç nokta ürünlerini de ESET PROTECT Server'a dağıtır.

İkinci ESET Bridge iletişimi uzak bir konumdaki (doğrudan ESET PROTECT Server ile bağlantısı olmayan) ESET Management Agent'lardan ESET PROTECT Server'a yönlendirir.

scheme_two_proxies