ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

Aktivace, pozastavení nebo odstranění ESET PROTECT Cloud

ESET PROTECT Cloud je robustní řešení pro správu zabezpečení koncových stanic a serverů.


note

Smíšený ESET Business Account a ESET MSP Administrator účet

Pokud máte vytvořen zároveň ESET MSP Administrator i ESET Business Account účet, pro (de)aktivaci ESET PROTECT Cloud je možné využít pouze jeden z nich. Pro aktivaci je vyžadována vhodná licence.

Možnost aktivovat ESET PROTECT Cloud


important

Licence vyžadována pro aktivaci ESET PROTECT Cloud.

Pro aktivaci ESET PROTECT Cloud přímo z nástěnky portálu ESET Business Account je vyžadována vhodná licence. Jakákoli zkušební licence aktivovaná prostřednictvím portálu ESET Business Account je vhodná.

Pro více informací a získání vhodné licence kontaktujte svého lokálního ESET partnera.

Pokud jste super uživatel a vyžádali jste si zkušební verzi nebo již máte přidanou vhodnou licenci, pro aktivaci instance ESET PROTECT Cloud:

1.Přejděte do sekce Nástěnka a klikněte na tlačítko Aktivovat zkušební verzi na dlaždici ESET PROTECT Cloud.


note

Pozdější aktivace ESET PROTECT Cloud

Pokud v této fázi aktivaci ESET PROTECT Cloud nedokončíte, můžete jej aktivovat později pomocí tlačítka Aktivovat.

2.Průvodce aktivací vám poskytne odkaz na Podmínky použití ESET PROTECT Cloud a na základě vaší lokality doporučí optimální datacentrum. Vyberte možnost Přijímám podmínky použití a klikněte na tlačítko Pokračovat.

eba_activate_eca_accept_eulaANDselect_data-center-location

3.Vyčkejte na zobrazí oznámení Váš ESET PROTECT Cloudje připraven.

4.Pokud jste oznámení zavřeli, ESET PROTECT Cloud si můžete kdykoli zobrazit přímo z nástěnky. Stačí na dlaždici ESET PROTECT Cloud kliknout na tlačítko Otevřít. Dále klikněte na tlačítko Pokračovat.

5.Pro zapnutí dvoufaktorové autentifikace klikněte na tlačítko Aktivovat, případně tento krok přeskočte kliknutím na Pokračovat.

6.ESET PROTECT Cloud Web Console se otevře v nové záložce prohlížeče.

Pozastavení ESET PROTECT Cloud

Aby nedošlo k pozastavení vaší instance ESET PROTECT Cloud, po vypršení platnosti poslední vhodné ESET PROTECT Cloud licence máte 14 dní na její prodloužení nebo přidání nové licence. Při pozastavení účtu nebude ESET PROTECT Cloud dostupný, funkční a pro obnovení budete mít 30 dní na prodloužení platnosti licence nebo importování nové.

Po odstranění poslední vhodné licence z ESET Business Account dojde k okamžitému pozastavení ESET PROTECT Cloud.

Odstranění ESET PROTECT Cloud

1.Před odstraněním své instance ESET PROTECT Cloud nejprve odinstalujte ESET PROTECT Cloud agenty ze spravovaných zařízení.

2.Pro odstranění služby ESET PROTECT Cloud přejděte do sekce Nástěnka, na dlaždici ESET PROTECT Cloud klikněte na ikonu ozubeného kolečka icon-settings-gear a v kontextovém menu vyberte možnost OdstranitESET PROTECT Cloud.

eba_eca_delete

3.Vymazání potvrďte zadáním hesla k ESET Business Account do pole Potvrzení hesla a klikněte na možnost Odstranit.

 


note

Jak kontaktovat technickou podporu?

V případě, že budete potřebovat technickou podporu ke svému aktivnímu ESET PROTECT Cloud, poskytněte specialistům technické podpory ID instance. Tento identifikátor naleznete na portále ESET Business Account v sekci Nápověda > O programu.