Güncelleme ayarları

Güncelleme ayarları seçenekleri Güncelle > Temel alanında Gelişmiş ayarlar ağacında (F5) bulunur. Bu bölüm, kullanılan güncelleme sunucuları gibi güncelleme kaynağı bilgilerini ve bu sunucular için kimlik doğrulama verilerini belirtir.

icon_section Temel

Şu anda kullanımda olan güncelleme profili (Gelişmiş ayarlar > Güvenlik duvarı > Bilinen ağlar altında belirli bir profil ayarlanmamışsa) Varsayılan güncelleme profilini seç açılır menüsünde gösterilir.

Yeni bir profil oluşturmak için Güncelleme profilleri bölümüne bakın.

Algılama altyapısı veya modül güncellemelerini indirmek istediğinizde sorun yaşıyorsanız geçici güncelleme dosyalarını/ön belleği silmek için Temizle'yi tıklayın.

Modül geri alımı

Algılama altyapısının ve/veya program modüllerinin yeni güncellemesinin istikrarsız veya bozuk olduğundan şüpheleniyorsanız, önceki sürüme geri alabilir ve belirlediğiniz bir süre boyunca güncellemeleri devre dışı bırakabilirsiniz.

CONFIG_UPDATE_SOURCE

Güncellemelerin karşıdan düzgün bir şekilde yüklenmesi için tüm güncelleme parametrelerini doğru doldurmanız önemlidir. Güvenlik duvarı kullanıyorsanız, ESET programınızın İnternet iletişimi (örneğin, HTTP iletişimi) kurmasına izin verildiğinden emin olun.

icon_section Profiller

Çeşitli güncelleme yapılandırmaları ve görevleri için güncelleme profilleri oluşturulabilir. Güncelleme profilleri oluşturmak, özellikle düzenli olarak değişen Internet bağlantısı özellikleri için alternatif bir profile ihtiyaç duyan mobil kullanıcılar için kullanışlıdır.

Düzenlenecek profili seç açılır menüsü, halihazırda seçili olan profili gösterir ve varsayılan olarak Profilim şeklinde ayarlanır. Yeni profil oluşturmak için, Profil listesi'nin yanındaki Düzenle seçeneğini tıklayın ve ardından kendi Profil adınızı girip Ekle'yi tıklayın.

icon_section Güncellemeler

Varsayılan olarak, güncelleme dosyalarının en az ağ trafiğine sahip ESET sunucusundan otomatik olarak yüklenmesini sağlamak için Güncelleme türü Düzenli güncelle olarak ayarlanır. Sınama modu güncellemeleri (Sınama modu güncellemesi seçeneği), dahili sınamadan geçen ve kısa bir süre sonra genel olarak kullanılabilir duruma gelecek güncellemelerdir. En son algılama yöntemlerine ve düzeltmelere erişim elde ederek sınama modu güncellemelerini etkinleştirme avantajından faydalanabilirsiniz. Ancak, sınama modu güncellemeleri her zaman yeterince kararlı olmayabilir ve maksimum kullanılabilirlik ve kararlılık gerektiren üretim sunucularında ve iş istasyonlarında KULLANILMAMALIDIR.

Güncellemeyi indirmeden önce sor – Programda, güncelleme dosyası indirmelerini onaylamayı veya reddetmeyi seçebileceğiniz bir bildirim görüntülenir.

Bir güncelleme dosyasının boyutu şu değerden büyükse sor (kB) – Güncelleme dosyasının boyutu belirtilen değerden büyükse programda bir onay iletişim kutusu görüntülenir. Güncelleme dosyası 0 kB olarak ayarlanırsa program her zaman bir onay iletişim kutusu gösterir.

Başarılı güncelleme hakkında bildirimi devre dışı bırak – Ekranın sağ alt köşesindeki sistem tepsisi bildirimini kapatır. Tam ekran bir uygulama veya oyun çalıştırılıyorsa bu seçeneğin belirlenmesi yararlı olacaktır. Oyun modunun tüm bildirimleri kapatacağını lütfen unutmayın.

Modül güncellemeleri

Algılama imzalarının daha sık güncellemelerini etkinleştir – Algılama imzaları daha kısa aralıklarla güncellenir. Bu ayarı devre dışı bırakmak algılama hızını olumsuz etkileyebilir.

Ürün güncellemeleri

Uygulama özelliği güncellemeleri - ESET NOD32 Antivirus ürününün yeni sürümlerini otomatik olarak yükler.

icon_section Bağlantı seçenekleri

Güncellemeleri indirmek için proxy sunucusu kullanmak üzere Bağlantı seçenekleri bölümüne bakın.