Bağlantı seçenekleri

Belirli bir güncelleme profili için proxy sunucu ayarları seçeneklerine erişmek üzere Gelişmiş ayarlar ağacından (F5) Güncelle seçeneğini, ardından Profiller > Güncellemeler > Bağlantı seçenekleri'ni tıklayın. Açılır menüden Proxy modu'nu tıklayın ve aşağıdaki üç seçenekten birini belirleyin:

Proxy sunucu kullanma

Proxy sunucuyla bağlan

Genel proxy sunucu ayarlarını kullan

Gelişmiş ayarlar ağacının Araçlar > Proxy sunucu dalı altında halihazırda belirtilmiş olan proxy sunucu yapılandırması seçeneklerini kullanmak için Genel proxy sunucu ayarlarını kullan seçeneğini belirleyin.

ESET NOD32 Antivirus uygulamasını güncellemek için proxy sunucusu kullanılmayacağını belirtmek üzere Proxy sunucu kullanma seçeneğini belirleyin.

Şu durumlarda Proxy sunucu üzerinden bağlan seçeneği belirlenmelidir:

Araçlar > Proxy sunucu konumunda tanımlanandan farklı bir proxy sunucu kullanılarak ESET NOD32 Antivirus ürünü güncellenir. Bu yapılandırmada, yeni proxy için bilgiler Proxy sunucu adresi, iletişim Bağlantı Noktası (varsayılan olarak 3128) ve gerekirse proxy sunucusu için Kullanıcı adı ile Parola altında belirtilmelidir.

Proxy sunucusu ayarları genel olarak belirlenmedi, ancak ESET NOD32 Antivirus güncellemeler için bir proxy sunucusuna bağlanacak.

Bilgisayarınız İnternet'e bir proxy sunucu üzerinden bağlanıyor. Ayarlar program yüklemesi sırasında Internet Explorer'dan alınır, ancak değiştirilmeleri durumunda (örneğin ISP'nizi değiştirirseniz) lütfen bu pencerede listelenen proxy ayarlarının doğru olduğundan emin olun. Aksi takdirde, program güncelleme sunucularına bağlanamaz.

Proxy sunucu için varsayılan ayar Genel proxy sunucu ayarlarını kullan'dır.

Proxy kullanılamıyorsa doğrudan bağlantıyı kullan – Proxy erişilebilir olmadığında güncelleme sırasında atlanır.


note

Bu bölümdeki Kullanıcı adı ve Parola alanları proxy sunucusuna özeldir. Bu alanları yalnızca, proxy sunucusuna erişmek için kullanıcı adı ve parola gerekliyse doldurun. Bu alanlar yalnızca internete proxy sunucusu aracılığıyla erişmek için parolaya gereksinim duyduğunuzu biliyorsanız doldurulmalıdır.