ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

ESET PROTECT Server için Tümü bir arada yükleyici


note

Başka bir alternatif de önceden yapılandırılmış bir ESET PROTECT Virtual Appliance'ı dağıtmaktır (hipervizör kullanıyorsanız).

Eski bir ESET PROTECT sürümünden veya ESMC 7.x sürümünden yükseltiyorsanız bu talimatları uygulayın.

ESET PROTECT Tümü bir arada yükleyicisi yalnızca Windows işletim sistemleri için kullanılabilir. Tümü Bir Arada Yükleyici ESET PROTECT yükleme sihirbazını kullanarak tüm ESET PROTECT bileşenlerini yüklemenize olanak sağlar.

1.Yükleme paketini açın. Karşılama ekranında, dil ayarlarını yapmak için Dil açılır menüsünü kullanın. Devam etmek için İleri'yi tıklayın.

welcome

2.Yükle'yi seçip İleri'yi tıklayın.

package_installation_select

3.Anonim telemetri verilerinin (işletim sistemi sürümü ve türü, ESET ürün sürümü ve ürüne özel diğer bilgiler) ve kilitlenme raporunun ESET'e gönderilmesi için Ürün iyileştirme programına katılın onay kutusunu işaretleyin. EULA'yı kabul ettikten sonra İleri'yi tıklayın.

4.Yüklemek için uygun bileşenleri seçip İleri'yi tıklayın.

arrow_down_business Microsoft SQL Server Express

arrow_down_business Web konsolu için özel HTTPS sertifikası ekle

arrow_down_business ESET Bridge Proxy

package_installation_components

5.Web konsolu için özel HTTPS sertifikası ekle'yi işaretlediyseniz Gözat'ı tıklayıp geçerli bir Sertifika (.pfx veya .p12 dosyası) seçin ve dosyanın Parolasını yazın (ya da parola yoksa alanı boş bırakın). Yükleyici Tomcat sunucunuza Web Konsolu erişimi için sertifikayı yükler. Devam etmek için İleri'yi tıklayın.

package_installation_import_https_certificate

6.Ön koşul kontrolünde hatalar bulunursa uygun şekilde bunları giderin. Sisteminizi, tüm ön koşulları karşılar hale getirin.

arrow_down_business .NET v4 yüklenmedi

arrow_down_business Java bulunamadı / Java (64 bit) algılandı

arrow_down_business Kurulum geçerli durumda değil/Microsoft SQL Server Express

arrow_down_business Sistem diskinde yalnızca 32 MB boş alan var

arrow_down_business ESET Remote Administrator 5.x veya daha eski bir sürüm makinede yüklü olduğu için yükleyici devam edemiyor.

7.Ön koşul kontrolü tamamlandığında ve ortamınız tüm gereksinimleri karşıladığında yükleme başlar. Yüklemenin, sistem ve ağ yapılandırmasına bağlı olarak bir saatten fazla sürebileceğini unutmayın.


note

Yükleme devam ederken ESET PROTECT yükleme Sihirbazı yanıt vermez.

package_installation_progress

8.4. adımda Microsoft SQL Server Express'i yüklemeyi seçtiyseniz yükleyici, veri tabanı bağlantı denetimi gerçekleştirir. Mevcut bir veri tabanı sunucunuz varsa yükleyici, veri tabanı bağlantı bilgilerinizi girmenizi ister:

arrow_down_business SQL/MySQL Server'a bağlantıyı yapılandırma

9.Yükleyici, Web Konsolu Yönetici hesabı için bir parola girmenizi ister. Bu parola, ESET PROTECT Web Konsoluna giriş yaparken kullanılacağı için önemlidir. İleri'yi tıklayın.

package_installation_webconsole

10. Alanları olduğu gibi bırakın veya ESET Management Agent ve ESET PROTECT Server sertifikalarının ayrıntılarında görüntülenmesi için kurumsal bilgilerinizi yazın. Yetkili parolası alanına parola girmeyi tercih ederseniz bu parolayı hatırlayacağınızdan emin olun. İleri'yi tıklayın.

package_installation_certificate

11. Geçerli bir Lisans Anahtarı girin (ESET'ten aldığınız yeni satın alma e-postasında bulunur) ve İleri'yi tıklayın. Alternatif olarak, Daha sonra etkinleştir'i de seçebilirsiniz (ek talimatlar için Etkinleştirme bölümüne bakın).

package_installation_activation

12. Yükleme işleminin ilerlemesini görürsünüz.

package_installation_progress_2

13. Rogue Detection Sensor aracını yüklemeyi seçerseniz, WinPcap sürücüsü için yükleme penceresini görürsünüz. Başlatma zamanında WinPcap sürücüsünü otomatik olarak başlat onay kutusunu işaretlediğinizden emin olun.

14. Yükleme tamamlandığında ESET PROTECT Web Konsolu URL adresinize ek olarak "ESET PROTECT bileşenleri başarıyla yüklendi" iletisi görüntülenir. URL adresini tıklayıp Web Konsolu'nu açın veya Bitir'i tıklayın.

package_installation_successful

Yükleme başarılı olmazsa:

Tümü bir arada yükleme paketindeki yükleme günlüğü dosyalarını inceleyin. Günlük dizini, Tümü bir arada yükleyici için olan dizinle aynıdır, örneğin:
C:\Users\Administrator\Downloads\x64\logs\

Sorunuzu çözmeye yönelik ilave adımlar için Sorun Giderme bölümüne bakın