Seznámení s ESET PROTECT Web Console

Přihlášení do ESET PROTECT Web Console

Na lokálním Windows serveru (počítač, na kterém běží Web Console):

Klikněte na tlačítko Start > Všechny programy > ESET > ESET PROTECT Web Console.

 

Z jakéhokoli místa s přístupem k serveru, na kterém běží Web Console, zadejte do internetového prohlížeče následující adresu (kde "yourservername" nahraďte platným názvem serveru nebo IP adresou): https://yourservername/era/.

 

Ve vašem internetovém prohlížeči se zobrazí přihlašovací obrazovka. Pokud se zobrzí upozornění týkající se SSL certifikátu, přidejte jej ve svém prohlížeči do seznamu výjimek.


important

Ujistěte se, že pro přístup k ESET PROTECT Web Console používáte podporovaný internetový prohlížeč.

Při prvním přihlášení do ESET PROTECT Web Console se zobrazí Prohlídka produktu ESET PROTECT. Tohoto průvodce můžete využít k vygenerování instalačního balíčku pro nasazení ESET Management agentů ve své síti.

Uživatelské rozhraní ESET PROTECT Web Console

Uživatelské rozhraní ESET PROTECT Web Console se skládá z několika částí:

V horní části ESET PROTECT Web Console je umístěno Rychlé vyhledávání.

V menu Rychlé odkazy naleznete přístup k nejčastěji používaným akcím a funkcím Web Console.

Pokud budete kdykoli při práci s ESET PROTECT potřebovat nápovědu, klikněte v horní části okna na ikonu information Nápověda a vyberte možnost <Current topic> – Nápověda. Následně se vám zobrazí související informace k aktuálně zobrazené části Web Console.

Jméno aktuálně přihlášeného uživatele je zobrazeno v pravém horním rohu společně se zbývajícím intervalem do automatického odhlášení. Odhlásit se můžete kdykoli kliknutím na ikonu umístěnou vlevo od zobrazeného času zbývajícího do automatického odhlášení. Při neaktivitě budete automaticky odhlášeni po uplynutí zobrazeného intervalu.

Hlavní menu Web Console se nachází v pravé části obrazovky a obsahuje nástroje, které jako administrátor můžete potřebovat při správě klientů a bezpečnostních produktů ESET, stejně tak zde naleznete rozšířená nastavení ESET PROTECT serveru. Nástroje dostupné v menu po kliknutí na Další můžete využít ke konfiguraci síťového prostředí a automatizaci. Dále si můžete nakonfigurovat zasílání oznámení, stejně tak přizpůsobit si nástěnku a nechat se informovat o stavu své sítě. Menu si můžete v případě potřeby zmenšit kliknutím na ikonu collapse_menu Sbalit menu. Pro obnovení jeho velikosti klikněte na ikonu expand_menu

Po kliknutí na ikonu product_navigate vedle názvu produktu ESET PROTECT se zobrazí navigace pro rychlý přístup k dalším službám a produktům – ESET Inspect, ESET Business Account a ESET MSP Administrator.

Po kliknutí na ikonu ozubeného kolečka gear_icon se zobrazí kontextové menu.

Kliknutím na tlačítko update_default aktualizujete zobrazená data.

Tlačítka v dolní části obrazovky jsou unikátní pro každou sekci a funkci. Detailně jsou popsána v jednotlivých kapitolách.

dashboard

V níže uvedených kapitolách naleznete popis jednotlivých položek v menu:

icon_dashboard Nástěnka

device_default Počítače a Skupiny

icon_threats Detekce

icon_reports Přehledy

icon_tasks Úlohy

icon_policies Politiky

siren_default Oznámení

status_overview Stav serveru

icon_more Další > Výjimky

icon_moreDalší > Karanténa

icon_more Další > Uživatelé a sady oprávnění

icon_more Další > Správa licenci

icon_more Další > Certifikáty