Moduł Rogue Detection Sensor

Rogue Detection Sensor (RD Sensor) to narzędzie systemowe do wykrywania komputerów w sieci użytkownika. Narzędzie RD Sensor stanowi udogodnienie, ponieważ umożliwia zlokalizowanie nowych komputerów w programie ESET PROTECT bez konieczności ich ręcznego wyszukiwania i dodawania. Wykryte urządzenia są natychmiast lokalizowane i uwzględniane we wstępnie zdefiniowanym raporcie, co umożliwia przeniesienie ich do określonych grup statycznych i przystąpienie do realizowania w odniesieniu do nich zadań związanych z zarządzaniem.

RD Sensor aktywnie nasłuchuje emisji ARP. Gdy RD Sensor wykryje nowy aktywny komponent sieci, wysyła emisje jednokrotne ARP, wykonuje odciski palców hosta (przy użyciu kilku portów) i wysyła informacje o wykrytych komputerach do serwera ESET PROTECT. Serwer ESET PROTECT dokonuje następnie oceny, czy komputery znalezione w sieci są nieznane na serwerze ESET PROTECT, czy może są już obsługiwane.

Nie można wyłączyć odcisków palców hosta, ponieważ jest to główna funkcja narzędzia RD Sensor.


important

Jeśli istnieje wiele segmentów sieci, Rogue Detection Sensor musi być zainstalowany osobno w każdym segmencie sieci, aby uzyskać pełną listę wszystkich urządzeń w całej sieci.

Każdy komputer w ramach struktury sieci (domeny, usługi LDAP, sieci Windows) zostaje automatycznie dodany do listy komputerów na serwerze ESET PROTECT przy użyciu zadania synchronizacji serwera. Korzystanie z narzędzia RD Sensor to wygodny sposób wyszukiwania komputerów, które nie znajdują się w domenie ani innej strukturze sieci, oraz dodawania ich do serwera ESET PROTECT. Wykryte komputery są zapamiętywane w narzędziu RD Sensor i te same informacje nie są wysyłane ponownie.

scheme_rd_sensor_sm