Asistovaná instalace agenta

Tato kapitola doplňuje předchozí a popisuje kroky, které je nutné provést při asistované instalaci agenta.

1.Zadejte název nebo IP adresu serveru, na kterém běží ESET PROTECT Web Console (zpravidla stejné jako ESET PROTECT Server). Pokud jste neměnili výchozí port (2223), ponechte pole Port Web Console beze změny. Dále zadejte také přihlašovací údaje (uživatelské jméno a heslo) do PRODUCT Web Console. Po zaškrtnutí možnosti Přihlásit se do domény se můžete přihlásit prostřednictvím účtu doménového uživatele.


important

Do pole adresa serveru zadejte jednu z hodnot (typicky FQDN), která je uvedena v certifikátu serveru v poli adresa. V opačném případě v trace logu uvidíte hlášku 'Received server certificate is not valid'. Pokud máte vygenerován hvězdičkový certifikát (*), adresu serveru, ke kterému se připojujete, můžete zadat v libovolném formátu.

V případě asistované instalace není možné použít uživatelský účet s aktivní dvoufaktorovou autentifikací.

2.Kliknutím na tlačítko Ano potvrďte použití certifikátu.

3.Dle preferencí vyberte možnost Nevytvářet počítač nebo si vyberte vlastní statickou skupinu, do níž chcete zařízení umístit. Při výběru vlastní statické skupiny se zobrazí všechny existující skupiny v ESET PROTECT. Po prvním připojení k serveru se počítač umístí do vámi definované skupiny. V opačném případě se zobrazí ve skupině Ztráty a nálezy (pokud pro něj již neexistuje záznam).

4.Vyberte cestu pro instalaci ESET Management Agenta (doporučujeme ponechat výchozí), klikněte na tlačítko Další a Instalovat.