HTTP Proxy

Co je to proxy a k čemu ji mohu použít?

HTTP Proxy dokáže přesměrovávat komunikaci ESET_MNG Agentů na ESET PROTECT Server v prostředích, kde cílové stanice nemají přímý přístup k serveru.

Jak funguje proxy v ESET PROTECT?

ESET PROTECT 9 používá jako proxy komponentu Apache HTTP Proxy s vlastní konfigurací. Po jejím nainstalování a řádném nakonfigurování dokáže Apache HTTP Proxy fungovat jako proxy pro ESET Management Agenty – přeposílat komunikaci na server. Proxy nezajišťuje cache komunikace nebo její navazování, pouze ji přesměrovává.

Mohu použít vlastní proxy řešení místo Apache HTTP Proxy?

Pro směrování komunikace ESET Management Agenta můžete použít jakoukoli proxy službu, která bude splňovat níže uvedené požadavky:

dokáže přeposílat SSL komunikaci

podporuje HTTP CONNECT

nepoužívá ověřování (uživatelské jméno a heslo)

V čem se liší nový komunikační protokol?

ESET PROTECT Server komunikuje s ESET Management Agenty prostřednictvím gRPC protokolu. Při komunikaci se využívá TLS a HTTP2 protokol, díky čemuž je možné ji přesměrovávat prostřednictvím proxy serverů. Mezi další změny patří nový self-recovery mechanismus a persistentní spojení, které vylepšuje celkový výkon.

Jaký to bude mít dopad na výkon?

Použití HTTP Proxy nemá pozorovatelný dopad na výkon.

Kdy je vhodné použít proxy?

Proxy doporučujeme použít v případě, kdy vaše infrastruktura splňuje alespoň jednu z níže uvedených podmínek:

Pokud stanice nemá přímý přístup k ESET PROTECT serveru.

Pokud chcete použít proxy pro zpracování komunikace:

omezi ESET PROTECT serverem a proxy

omezi Proxy a klienty ve vzdálené lokalitě

Jak nakonfigurovat HTTP Proxy?

Konfiguraci HTTP Proxy definujte v politice agenta (v sekci Rozšířená nastavení > HTTP Proxy). V případě potřeby můžete nastavit pro přístup do internetu a směrování komunikace rozdílné proxy servery:

Globální proxy – vybráním této možnosti bude komponenta agent danou proxy používat pro přístup do internetu (stahování dat z cache) a směrování komunikace.

Rozdílná proxy pro jednotlivé služby – po vybrání této možnosti budete schopni definovat rozdílné nastavení proxy pro přístup do internetu a směrování komunikace.


note

K čemu mohu dále využít Apache HTTP Proxy?

scheme_proxy_sm