Aktualizace, přeinstalace a migrace

V této části si popíšeme, jak aktualizovat komponenty vaší ESET PROTECT infrastruktury, jak přeinstalovat ESET PROTECT Server a další aktualizační a migrační scénáře.

warning

Varování

Před zahájením aktualizace na ESET PROTECT 8.1 se ujistěte, že používáte podporovaný operační systém.

ESET PROTECT Server ve verzi 8.1 nepodporuje 32-bitové stroje (x86 architekturu). Z tohoto důvodu aktualizace 32-bitového serveru ve verzi 6.5-7.0 na 8.1 selže.

Pokud jste již provedli aktualizaci a nyní ESET PROTECT nefunguje, reinstalujte všechny komponenty na původní verzi.

Abyste mohli provést aktualizaci, nejprve ESET PROTECT přemigrujte na 64-bitový server, a poté spusťte úlohu pro aktualizaci součástí.

ESET PROTECT 8.1 používá LDAPS jako výchozí protokol pro synchronizaci s Active Directory.

Pokud jste aktualizovali z verze 6.5-7.1 provozované na Windows stroji na ESET PROTECT 8.1 a používáte serverovou úlohu na synchronizaci s Active Directory, provedení úlohy v ESET PROTECT 8.1 selže.

Přechod z ERA 5

Přímý upgrade není možné provést. Podívejte se do kapitoly Migrace z ERA 5.x.

Aktualizace ERA 6.5 nebo ESMC 7.x na ESET PROTECT 8.1.

Vyberte si jednu z možností:

Způsob aktualizace

Operační systém

Komentář

Klientská úloha pro aktualizaci součástí spuštěná z Web Console

Windows/Linux

 

All-in-one instalační balíček ESET PROTECT 8.1

Windows

Jedná se o doporučený způsob pro aktualizaci stávajících instalací, které jste prováděli prostřednictvím all-in-one instalačního balíčku (použili jste výchozí instalaci MS SQL a Apache Tomcat).

Ruční aktualizace jednotlivých komponent

Linux

Instrukce pro zkušené linuxové uživatele

Pokud v síti využíváte ERA Proxy, před zahájením aktualizace si přečtěte informace uvedené v kapitole Aktualizace infrastruktury používající ProxyERA Proxy.

note

Poznámka

Před aktualizací ESET PROTECT nejprve zjistěte, jakou verzi ESET PROTECT komponent používáte. Tyto informace zjistíte v ESET PROTECT Web Console na záložce O programu. Pro ověření, jestli není dostupná nová verze produktu nebo některých komponent můžete použít přehled Zastaralé aplikace. Podrobné informace o jednotlivých verzích komponent naleznete v Databázi znalostí.

Migrace nebo přeinstalace ESET PROTECT 8 ze starého serveru na nový

Pro přeinstalaci postupujte podle tohoto návodu, připraven máme také postup pro migraci ze starého ESET PROTECT Serveru na nový.

important

Důležité

Pokud se chystáte migrovat ESET PROTECT Server na nový počítač, nejprve si zálohujte certifikační autoritu a certifikát serveru, které následně naimportujte na nový server. V opačném případě vám přestanou komunikovat ostatní komponenty ESET PROTECT infrastruktury s novým serverem.

Další návody

Jak změnit IP adresu nebo název ESET PROTECT serveru.

important

Důležité

Po aktualizování ERA z verze 6.5 na ESET PROTECT 8.1 se seznamte se zásadními změnami v produktu.