ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Veri tabanı

ESET PROTECT Server'ı yüklerken kullanmak istediğiniz veri tabanı sunucusunu ve bağlayıcısını belirtin. Ortamınızda çalışan mevcut bir veri tabanı sunucusunu kullanabilirsiniz, ancak aşağıdaki gereksinimleri karşılamalıdır.

ESET PROTECT 10.1 Tümü bir arada yükleyici Microsoft SQL Server Express 2019'u varsayılan olarak yükler.

oEski bir Windows sürümü kullanıyorsanız (Server 2012 veya SBS 2011), Microsoft SQL Server Express 2014 varsayılan olarak yüklenir.

oYükleyici, veri tabanı kimlik doğrulaması için otomatik olarak rastgele bir parola oluşturur (%PROGRAMDATA%\ESET\RemoteAdministrator\Server\EraServerApplicationData\Configuration\startupconfiguration.ini adresinde depolanır).


warning

Microsoft SQL Server Express'in, her ilişkili veri tabanı için 10 GB boyutunda limiti vardır. Microsoft SQL Server Express'in şuralarda kullanılması önerilmez:

Kurumsal ortamlarda veya büyük ağlarda.

ESET PROTECT ürününü ESET Inspect ile birlikte kullanmak istiyorsanız.

Şunun tarafından desteklenen veri tabanı sunucuları ve veri tabanı konnektörler:

ESET PROTECT iki tür veri tabanı sunucusu destekler: Microsoft SQL Server ve MySQL.


warning

ESET PROTECT, MariaDB aracını desteklemiyor. MariaDB, çoğu geçerli Linux ortamında varsayılan veri tabanıdır ve MySQL'i yüklemeyi seçtiğinizde yüklenir.

Desteklenen veri tabanı sunucusu

Desteklenen veri tabanı sürümler

Desteklenen veri tabanı bağlayıcıları

Microsoft SQL Server

Ekspres ve Ekspres olmayan sürümler

2014, 2016, 2017, 2019, 2022

SQL Server

SQL Server Yerel İstemcisi 10.0

SQL Server 11, 13, 17, 18 için ODBC Sürücü

MySQL

5.6*

5.7

8.0

8.1

MySQL ODBC sürücü sürümleri:

5.1, 5.2

5.3.0-5.3.10

8.0.16, 8.0.17

8.0.27, 8.0.31, 8.0.33 Yalnızca Windows

* MySQL 5.6, Şubat 2021'de Kullanım Ömrü Sonuna ulaştı. MySQL veri tabanı sunucusunu 5.7 ve daha yeni sürüme yükseltmenizi öneririz.


warning

Aşağıdaki MySQL ODBC sürücü sürümleri desteklenmez:

5.3.11 ve daha sonra 5.3.x

8.0.0-8.0.15

8.0.18 ve üzeri

Veri tabanı sunucusu donanım gereksinimleri

Donanım ve boyutlandırma talimatlarına bakın.

Performans önerileri

En iyi performans için ESET PROTECT veri tabanınız olarak Microsoft SQL Server'ın desteklenen en son sürümünü kullanmanızı öneririz. ESET PROTECT, MySQL ile uyumlu olsa da MySQL kullanılması kontrol panellerini, algılamaları ve istemcileri içeren büyük veri miktarlarıyla çalışırken sistem performansını olumsuz şekilde etkileyebilir. Microsoft SQL Server ile aynı donanım, MySQL'e göre çok daha fazla sayıda istemciyi işleyebilir.

SQL veri tabanı sunucusu yüklemek isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz:

ESET PROTECT Server ile aynı makine.

Aynı makine ancak farklı bir diskte.

Bir SQL veri tabanı sunucusunun yüklenmesi için özel sunucu.

10.000'den fazla istemciyi yönetmek isterseniz, ayrı kaynaklara sahip, tahsis edilmiş bir makine veya makineler kullanmanızı öneririz.

Veri tabanı

SMB müşterisi

Kuruluş müşterisi

İstemci sınırı

Windows

Linux

Microsoft SQL Express

(isteğe bağlı)

5.000

 

Microsoft SQL Server

Yok

 

MySQL

10.000

Ek bilgi


warning

ESET PROTECT Server entegre bir yedekleme kullanmaz. Veri kaybını önlemek için veri tabanı sunucunuzu yedeklemenizi kesinlikle öneririz.

SQL Server'ı bir Etki Alanı Yöneticisi'ne yüklemeyin (örneğin, Windows SBS/Essentials). ESET PROTECT ürününü farklı bir sunucuya yüklemenizi veya yükleme sırasında SQL Server Express bileşenini işaretlememenizi öneririz (bu, ESET PROTECT veri tabanını çalıştırmak için mevcut SQL veya MySQL Server'ınızı kullanmanızı gerektirir).

Yalnızca ESET PROTECT veri tabanına erişimi olacak tahsis edilmiş veri tabanı kullanıcı hesabı kullanmayı planlıyorsanız, yüklemeden önce belirli haklara sahip bir kullanıcı hesabı oluşturmanız gerekir. Daha fazla bilgi için Tahsis edilmiş veri tabanı kullanıcı hesabı'na bakın. Ayrıca ESET PROTECT tarafından kullanılacak olan boş bir veri tabanı da oluşturmanız gerekecektir.

ESET PROTECT ürünüyle düzgün çalışması için Windows için MySQL veya Linux için MySQL'i yükleme ve yapılandırma ile ilgili talimatlara bakın.

Linux'ta Microsoft SQL Server desteklenmiyor. Ancak, Linux'taki ESET PROTECT Server'ı Windows'daki Microsoft SQL Server'a bağlayabilirsiniz.

ESET PROTECT Server ve Microsoft SQL Server'ı ayrı bilgisayarlara yüklerseniz, veri tabanına şifreli bir bağlantıyı etkinleştirebilirsiniz.

Windows ortamlarında veri tabanının küme kurulumu yalnızca Microsoft SQL Server için desteklenir ve MySQL için desteklenmez.