ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Web Konsolunu manuel olarak yükleme


important

ESET PROTECT Web Konsolu'nun manuel olarak yüklenmesi gelişmiş bir işlemdir. ESET PROTECT Web Konsolu'nu Tümü bir arada yükleyiciyi kullanarak yüklemenizi öneririz.

Ön koşullar

ESET PROTECT Server yüklendi.


note

ESET PROTECT Web Konsolu'nu, ESET PROTECT Server çalıştıran bilgisayardan başka bir bilgisayara da yükleyebilirsiniz. Bu işlem, ek adımlar gerektirir.

Apache Tomcat, ESET PROTECT Web Konsolu'nu çalıştırmak için gereken, zorunlu bir bileşendir. Apache Tomcat'i yükleyin:

a)Apache Tomcat Yükleyici dosyasının (32 bit/64 bit Windows Service Yükleyici) desteklenen en son apache-tomcat-[sürümünü ].exe https://tomcat.apache.org adresinden indirin.

b)Yükleyicinizi çalıştırın.

c)Yükleme sırasında Java yolunu seçin (Java bin üst klasörü ve lib klasörleri) ve Run Apache Tomcat onay kutusunu işaretleyin.

d)Yüklemenin ardından, Apache Tomcat hizmetinin çalışır durumda olduğundan ve başlatma türünün Otomatik olarak ayarlandığından (services.msc içinde) emin olun.

Apache Tomcat, 64 bit Java/OpenJDK gerektirir. Sisteminizde birden çok Java sürümü yüklenmişse eski Java sürümlerini kaldırıp yalnızca en son desteklenen Java sürümünü tutmanızı öneririz.


warning

Ocak 2019 itibarıyla işletme, ticari veya üretim amaçlı kullanım için genel Oracle JAVA SE 8 güncellemeleri ticari lisans gerektirmektedir. JAVA SE aboneliği almayı tercih etmezseniz ücretsiz bir alternatife geçiş yapabilirsiniz. JDK'nin desteklenen sürümlerine bakın.

Yükleme

Windows'ta ESET PROTECT Web Konsolu bileşenini yüklemek için şu adımları uygulayın:


important

Yukarıda yer alan tüm yükleme ön koşullarına uygun olduğundan emin olun.

1.ESET PROTECT Bileşeni için bağımsız yükleyici indirmek üzere ESET PROTECT indirme bölümünü ziyaret edin (Web Konsolu era.war).

2.era.war dosyasını Apache Tomcat web uygulamaları klasörüne kopyalayın:

C:\Program Files\Apache Software Foundation\[ Tomcat klasör ]\webapps\

3.Apache Tomcat era.war dosyasını otomatik olarak era klasörüne ayıklar ve ESET PROTECT Web Konsolu'nu yükler. Ayıklama işlemi tamamlayana kadar birkaç dakika bekleyin. Ayıklama işlemi gerçekleşmezse sorun giderme adımlarını uygulayın.

4.ESET PROTECT Web Konsolu'nu ESET PROTECT Server'ın bulunduğu aynı bilgisayara yüklediyseniz Apache Tomcat hizmetini yeniden başlatın. Başlat > Hizmetler'e gidin > Apache Tomcat hizmetini sağ tıklayın ve Durdur'u seçin. Durdur'a basın, 30 saniye bekleyip Başlat'a basın.


important

ESET PROTECT Web Konsolu'nu ESET PROTECT Server olmayan farklı bir bilgisayara yüklediyseniz, ESET PROTECT Web Konsolu ile ESET PROTECT Server arasındaki iletişimi etkinleştirmek için şu ek adımları uygulayın:

a)Hizmetini durdurun Apache Tomcat: Başlat > Hizmetler'e gidin > Apache Tomcat hizmetini sağ tıklayın ve Durdur'u seçin.

b)Notepad'i Yönetici olarak çalıştırın ve öğesini düzenleyin C:\Program Files\Apache Software Foundation\[ Tomcat klasör ]\webapps\era\WEB-INF\classes\sk\eset\era\g2webconsole\server\modules\config\EraWebServerConfig.properties.

c)server_address=localhost Öğesini bulun.

d)localhost Yerine ESET PROTECTServer'ınızın IP adresini girin ve dosyayı kaydedin.

e) Apache Tomcat hizmetini başlatın: Başlat > Hizmetler'e gidin > Apache Tomcat hizmetini sağ tıklayın ve Başlat'ı seçin.

5.ESET PROTECT Web Konsolu'nu desteklenen bir web tarayıcısında açın. Bir giriş ekranı görüntülenecektir:

ESET PROTECT Web Konsolu'nu barındıran bilgisayardan: http://localhost:8080/era

İnternet erişimi olan herhangi bir bilgisayardan ESET PROTECT Web Konsolu'nu açın (ESET PROTECT Web Konsolunuzun IP adresini veya ana bilgisayar adını IP_ADDRESS_OR_HOSTNAME yerine girin): http://IP_ADDRESS_OR_HOSTNAME:8080/era

6.Yüklemeden sonra Web Konsolu'nu yapılandırın:

Varsayılan HTTP bağlantı noktası, manuel Apache Tomcat yüklemesi esnasında 8080 olarak ayarlanır. Apache Tomcat için bir HTTPS bağlantısı oluşturmanızı öneririz.

Ek kurumsal çözümler veya düşük performanslı sistemler için Web Konsolu yapılandırması bölümüne de bakın.