ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Taşıma işleminden sonra ESET PROTECT Server IP adresini veya ana bilgisayar adını değiştirme

ESET PROTECT Server'ınızda IP adresi veya ana bilgisayar adını değiştirmek için şu adımları uygulayın:

1.ESET PROTECT Server sertifikanız belirli bir IP adresi ve/veya ana bilgisayar adı içeriyorsa, yeni bir Server sertifikası oluşturun ve geçiş yapmakta olduğunuz yeni IP adresini veya ana bilgisayar adını ekleyin. Ancak Server sertifikasının ana bilgisayar alanında * joker karakter varsa 2. adıma geçin. Yoksa, yeni IP adresini ve ana bilgisayar adını virgülle ayrılmış olarak eklemek suretiyle yeni Server sertifikasını oluşturun ve eski IP adresiyle ana bilgisayar adını da ekleyin.

2.ESET PROTECT Server Sertifika Yetkilinizi kullanarak yeni Server sertifikanızı imzalayın.

3.Yeni IP adresine veya ana bilgisayar adına (tercihen IP adresine) istemci bağlantılarını değiştirerek bir ilke oluşturun, ancak ESET Management Agent'a iki sunucuya da bağlanma şansı vermek için eski IP adresi veya ana bilgisayar adına ikinci (alternatif) bir bağlantı da ekleyin. Daha fazla ayrıntı için, Yeni ESET Management Server'a bağlanmak üzere ESET PROTECT Agent'lar için ilke oluşturma bölümüne bakın.

4.Bu ilkeyi istemci bilgisayarlarınıza uygulayın ve ESET Management Agent'ların çoğalmasına izin verin. İlke, istemcileri yeni sunucunuza (çalışmayan) yönlendirse de ESET Management Agent'lar orijinal IP adresine bağlanmak için alternatif Server bilgilerini kullanır.

5.Yeni Server sertifikanızı Daha Fazla > Ayarlar'da ayarlayın.

6.ESET PROTECT Server hizmetini yeniden başlatın ve IP adresini veya ana bilgisayar adını değiştirin.

ESET PROTECT Server adresini değiştirmek üzere resimli talimatlar için Bilgi Bankası makalemize bakın.