ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Mirror Tool ne zaman kullanılmaya başlanır

Çevrimdışı bir ortamınız varsa, yani ağınızdaki bilgisayarlar uzun süredir internete bağlı değilse (aylarca, bir yıldır), Ayna Aracı (Windows ve Linux için kullanılabilir) yeni güncelleme olduğunda her yeni güncelleme isteği için kullanılabilen tüm Level ve Nano güncellemelerini indirdiğinden, bu aracı kullanmak ürün modülü güncellemelerini dağıtmanın tek yoldur.


note

Ayna Aracı zincirlemesi oluşturmak için bu Bilgi Bankası makalesini okuyun (başka bir Ayna Aracı'ndan güncellemeleri indirmek için Ayna Aracı'nı yapılandırın).

ESET Bridge (HTTP Proxy) ve Ayna Aracı arasındaki en büyük fark şudur: ESET Bridge (HTTP Proxy) yalnızca eksik güncellemeleri indirir (örneğin, Nano güncellemesi 3). Mirror Tool ise, hangi ürün modülü güncellemesinin eksik olduğuna bakılmaksızın mevcut tüm Level ve Nano güncellemelerini (veya belirlenmiş olması halinde yalnızca Level güncellemelerini) indirir.


note

Akışa eklenen güncellemeler Ayna Aracı ile kullanılamaz. Mümkün olduğu durumlarda aynadan güncelleme yapmak yerine ESET Bridge (HTTP Proxy) üzerinden güncellemenin tercih edilmesini öneririz. Bir bilgisayar çevrimdışı olsa da internete bağlı olan başka bir makineye erişebiliyorsa ve güncelleme dosyalarını önbelleğe almak için ESET Bridge (HTTP Proxy'yi)çalıştırabiliyorsa bu seçeneği tercih edin.

1.000 bilgisayar bulunan aynı ağda ESET Bridge (HTTP Proxy)'ye karşı Ayna Aracı'nı test ettik. Analiz, her ay 5.500 MB boyutunda güncellemenin karşıdan yüklendiğini gösterdi. Karşıdan yüklenen güncellemelerin boyutu, ağa daha fazla bilgisayar ekleyerek artırılmamış. Bu durum, doğrudan internete bağlanan istemcilerin olduğu bir yapılandırma ile karşılaştırıldığında yükte hala önemli bir azalmaya işaret etse de performans gelişmesi HTTP Proxy kullanıldığı zamanki kadar çok değildir.

İş ağınızdaki PC'lerin sayısı

25

36

50

100

500

1.000

İnternete doğrudan bağlantı (MB/ay)

375

900

1.250

2.500

12.500

25.000

Ayna Aracı (MB/ay)

5.500

5.500

5.500

5.500

5.500

5.500


note

Ağda 1000'den fazla bilgisayar olsaydı da, güncellemelere ilişkin bant genişliği kullanımı ESET Bridge (HTTP Proxy) veya Ayna Aracı kullanırken önemli derecede artmazdı.