ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Yükseltmek için ESET PROTECT 10.0 Tümü bir arada yükleyiciyi kullanın

ESMC 7.2 veya daha eski bir ESET PROTECT sürümünü en son ESET PROTECT 10.0 sürümüne yükseltmek için ESET PROTECT 10.0 Tümü Bir Arada Yükleyiciyi kullanın.

Mevcut yükleme işlemi Tümü bir arada yükleyici üzerinden yapılmışsa Tümü bir arada yükleyici önerilen yükseltme seçeneğidir (Microsoft SQL veri tabanı ve Apache Tomcat ürününün varsayılan yüklemelerine sahip olursunuz).

ESET PROTECT 10.0 Tümü bir arada yükleyici Microsoft SQL Server Express 2019'u varsayılan olarak yükler.

oEski bir Windows sürümü kullanıyorsanız (Server 2012 veya SBS 2011), Microsoft SQL Server Express 2014 varsayılan olarak yüklenir.

oYükleyici, veri tabanı kimlik doğrulaması için otomatik olarak rastgele bir parola oluşturur (%PROGRAMDATA%\ESET\RemoteAdministrator\Server\EraServerApplicationData\Configuration\startupconfiguration.ini adresinde depolanır).


warning

Microsoft SQL Server Express'in, her ilişkili veri tabanı için 10 GB boyutunda limiti vardır. Microsoft SQL Server Express'in şuralarda kullanılması önerilmez:

Kurumsal ortamlarda veya büyük ağlarda.

ESET PROTECT ürününü ESET Inspect ile birlikte kullanmak istiyorsanız.


important

Yalnızca ESET PROTECT 7.2 ve üzeri sürümden 10.0 ESMC sürümüne yükseltebilirsiniz.

Yükseltmeyi çalıştırmadan önce aşağıdaki verileri yedekleyin:

Tüm sertifikalar (Sertifika Yetkilisi, Server Sertifikası ve Agent Sertifikası)

Sertifika Yetkilisi Sertifikalarınızı eski ESET PROTECT Server'dan bir .der dosyasına aktarın ve harici depolamaya kaydedin.

Eş Sertifikalarınızı (ESET Management Agent, ESET PROTECT Server için) ve özel anahtar .pfx dosyasını eski ESET PROTECT Server'dan dışa aktarın ve harici bir depolamaya kaydedin.

ESMC/ESET PROTECT Veri tabanınız. Desteklenmeyen eski bir veri tabanı sürümü yüklenmişse (MySQL 5.5 veya Microsoft SQL 2008/2012), ESET PROTECT Server'ı yükseltmeden önce veri tabanınızı uyumlu bir veri tabanı sürümüne yükseltin.

ESET PROTECT 10.0 Sürümüne yükseltmeden önce desteklenen bir işletim sisteminiz olduğundan emin olun.

1.Setup.exe Dosyasını çalıştırın.

2.Dili seçip İleri'yi tıklayın.

3.Tüm bileşenleri yükselt'i seçip İleri'yi tıklayın.

package_installation_upgrade

4.Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi'ni okuyun, kabul edin ve İleri'yi tıklayın.

5.Bileşenler'de, yükseltilebilecek olan ESET PROTECT bileşenlerini inceleyip İleri'yi tıklayın.


warning

Apache Tomcat ve Web Konsolu yükseltme sınırlamaları

Özel bir Apache Tomcat sürümü yüklenirse (Tomcat hizmetinin manuel yüklemesi) bunun ardından gelen ESET PROTECT Web Konsolu'nun Tümü bir arada yükleyici veya Bileşen Yükseltme Görevi üzerinden yükseltme işlemi desteklenmez.

Apache Tomcat yükseltme işlemi, şurada bulunan era klasörünü silecektir: C:\Program Files\Apache Software Foundation\[ Tomcat klasör ]\webapps\. Ek verileri depolamak için era klasörünü kullanıyorsanız yükseltme işleminden önce verileri yedeklediğinizden emin olun.

Eğer C:\Program Files\Apache Software Foundation\[ Tomcat klasör ]\webapps\, ek veriler içerir (era ve ROOT klasörleri dışında), Apache Tomcat yükseltmesi gerçekleştirilmeyecek ve yalnızca Web Konsolu yükseltilecek.

Web Konsolu ve Apache Tomcat yükseltmesi Çevrimdışı yardım dosyalarını temizler. ESMC Veya eski bir ESET PROTECT sürümünde Çevrimdışı yardımı kullandıysanız yükseltmeden sonra ESET PROTECT sürümünüzle eşleşen en son Çevrimdışı yardıma sahip olduğunuzdan emin olmak amacıyla 10.0 ESET PROTECT için yeniden oluşturun.


warning

Tümü bir arada yükleyiciyi Apache HTTP Proxy yüklü bir Windows makinede çalıştırırsanız yükleyici otomatik olarak Apache HTTP Proxy yüklemesini kaldırır ve bunun yerine ESET Bridge aracını yükler.

package_installation_components_to_upgrade

6.Sisteminizi, tüm ön koşulları karşılar hale getirmek için Yükleme öncesi denetim'i takip edin.

7.ESET PROTECT ürününü yükseltmeyi başlatmak için Yükselt'i tıklayın. Yükseltme işlemi, sistem ve ağ yapılandırmanıza bağlı olarak biraz zaman alabilir.

8.Yükseltme işlemi tamamlandığında Bitir'i tıklayın.

9.ESET PROTECT ürününü yükselttikten sonra Bileşenleri Yükseltme görevini kullanarak ESET Management Agent'ı yönetilen bilgisayarlarda yükseltin. ESET PROTECT ESET Management Agent'ın yönetilen bilgisayarlarda otomatik yükseltilme işlemini destekler.