ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Microsoft SQL Server gereklilikleri

Microsoft SQL Server için şu gereksinimlerin karşılanması gerekir:

Microsoft SQL Server'ın desteklenen bir sürümünü yükleyin. Yükleme sırasında Karma modu kimlik doğrulamasını seçin.

Zaten Microsoft SQL Server yüklenmişse, kimlik doğrulamasını Karma mod (SQL Server kimlik doğrulaması ve Windows kimlik doğrulaması) olarak ayarlayın. Bunun için, bu Bilgi Bankası makalesindeki talimatları uygulayın. Microsoft SQL Server'a giriş yapmak için Windows Kimlik Doğrulaması'nı kullanmak istiyorsanız, bu Bilgi Bankası makalesindeki adımları uygulayın.

SQL Server'a yönelik TCP/IP bağlantılarına izin verin. Bunun için, bu Bilgi Bankası makalesinin II.bölümündeki talimatları uygulayın SQL veri tabanına yönelik TCP/IP bağlantılarına izin verin.


note

Microsoft SQL Server (veri tabanları ve kullanıcıları) yapılandırmak, yönetmek ve idare etmek için SQL Server Management Studio (SSMS) indirin.

SQL Server'ı bir Etki Alanı Yöneticisi'ne yüklemeyin (örneğin, Windows SBS/Essentials). ESET PROTECT ürününü farklı bir sunucuya yüklemenizi veya yükleme sırasında SQL Server Express bileşenini işaretlememenizi öneririz (bu, ESET PROTECT veri tabanını çalıştırmak için mevcut SQL veya MySQL Server'ınızı kullanmanızı gerektirir).