ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Gizlilik İlkesi

Einsteinova 24, 851 01 Bratislava, Slovakya Cumhuriyeti adresinde mukim ve Bratislava I. Bölge Mahkemesinin Ticari Sicil Kaydında Bölüm Sro, Giriş No 3586/B, İşyeri Sicil Numarası: 31333532 olarak kayıtlı ESET, spol. s r. o. ("ESET" veya "Biz") müşterilerimizin kişisel verilerini işlemek ve onların gizliliği konusunda şeffaf olmak istemektedir. Bu amaçla, bu Gizlilik Politikasını yalnızca müşterimizi ("Son Kullanıcı" veya "Siz") şu konularda bilgilendirmek için yayınlamaktayız:

Kişisel Verilerin İşlenmesi,

Veri Gizliliği,

Veri Öznesinin Hakları.

Kişisel Verilerin İşlenmesi

ESET tarafından sağlanan ve ürünümüze eklenen hizmetler, Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi ("EULA") altında sağlanmaktadır, ancak hizmetlerimizden bazıları özel dikkat gerektirmektedir. Hizmetlerimizin sağlanmasıyla bağlantılı veri toplama hakkında size daha fazla detay sunmak istiyoruz. EULA'da ve ürün belgelerinde açıklanan, güncelleme/yükseltme hizmeti, ESET LiveGrid®, verilerin kötüye kullanımına karşı koruma, destek gibi çeşitli hizmetler sunmaktayız. Bunu yapabilmek için aşağıdaki bilgileri toplamamız gerekmektedir:

ESET Security ürünlerinin yönetimi oturum kimliği ve adı, ürün adı, lisans bilgileri, etkinleştirme ve son kullanma tarih bilgileri, ESET Security ürününün yüklendiği yönetilen bilgisayarla ilgili donanım ve yazılım bilgileri gibi bilgileri gerektirir ve yerel olarak depolar. Yönetilen ESET Security ürünleri ve cihazlarının aktiviteleriyle ilgili günlükler toplanır ve ESET'e otomatik olarak gönderilmeden yönetim ve yardım özelliklerini ve hizmetlerini kolaylaştırmak amacıyla sağlanır.

Ürünümüzün yüklendiği platform da dahil olmak üzere yükleme işlemiyle ilgili bilgiler ve donanım parmak izi, yükleme kimlikleri, kilitlenme bilgi dökümleri, lisans kimlikleri, IP adresi, MAC adresi, yönetilen cihazları da içerebilecek ürün yapılandırma ayarları gibi ürünlerimizin işlem ve işlevleriyle ilgili bilgiler.

Lisans kimliği ve ad, soyadı, adres, e-posta adresi gibi kişisel veriler faturalandırma amaçları, lisansın orijinalliğinin doğrulanması ve hizmetlerimizin sağlanması için gereklidir.

İletişim bilgileri ve destek isteklerinizde yer alan veriler, destek hizmetleri için gereklidir. Bizimle iletişim kurmak için seçtiğiniz kanala bağlı olarak e-posta adresinizi, telefon numaranızı, lisans bilgilerinizi, ürün ayrıntılarını ve destek olayınızın açıklamasını toplayabiliriz. Destek hizmetini kolaylaştırmak için bize başka bilgiler sağlamanız da istenebilir (örneğin oluşturulan günlük dosyaları veya dökümler).

Hizmetimizin veri kullanımı oturum sonu itibarıyla tamamen anonimdir. Kişisel olarak tanımlanabilir bilgilerin hiçbiri oturum sona erdikten sonra saklanmaz.

Veri Gizliliği,

ESET; dağıtım, hizmet ve destek ağımızın bir parçası olarak bağlı kurumlar veya iş ortakları üzerinden dünya genelinde faaliyet gösteren bir şirkettir. ESET tarafından işlenen bilgiler, hizmet, destek veya faturalandırma tedariki gibi EULA'nın performansı için, bağlı kuruluşlar veya iş ortaklarına ya da bu kurumlardan aktarılabilir. Kullanmayı seçtiğiniz konumu ve hizmete bağlı olarak, verilerinizi Avrupa Komisyonu tarafından uygulanan yeterlik noksanlığı kararının bulunduğu bir ülkeye göndermemiz gerekebilir. Bu durumda bile, bilgilerin her aktarımı veri koruma kanunu düzenlemesine tabidir ve yalnızca gerektiğinde gerçekleşir. Standart Sözleşme Maddeleri, Bağlayıcı Tüzel Kişi Kuralları veya diğer uygun koruma mekanizması herhangi bir istisna olmaksızın oluşturulmalıdır.

EULA kapsamında hizmetlerimizi sunarken verilerin gerektiğinden daha uzun süre depolanmasını önlemek için elimizden gelenin en iyisini yaparız. Elde bulundurma süremiz, size kolay ve zahmetsiz yenileme imkanı sunabilmek için lisansınızın geçerlilik süresinden daha uzun olabilir. ESET LiveGrid® ürününden minimize edilmiş ve anonim hale getirilmiş olan istatistikler ve diğer bilgiler istatistiksel amaçlar için işlenmeye devam edebilir.

ESET, potansiyel risklere uygun bir güvenlik düzeyi sağlamak için uygun teknik ve organizasyonel önlemleri alır. Gizlilik, doğruluk, sistemlerin ve hizmetlerin kullanılabilirliği ve dayanıklılığını sürekli olarak sağlamak için elimizden gelenin en iyisini yaparız. Ancak haklarınız ve özgürlüklerinize yönelik bir riskle sonuçlanan veri ihlali durumunda yetkilileri ve veri öznelerini bilgilendirmeye hazırız. Bir veri öznesi olarak yetkili kuruluşa şikayette bulunma hakkınız vardır.

Veri Öznesinin Hakları

ESET Slovak kanunlarının düzenlemesine tabidir ve Biz de Avrupa Birliği'nin üyesi olarak veri koruma mevzuatına tabiyiz. Geçerli veri koruma kanunlarınca belirtilen şartlara tabi olmak koşuluyla, bir veri öznesi olarak şu haklara sahipsiniz:

ESET'ten kişisel verilerinize erişim isteme hakkı,

doğru olmaması halinde kişisel verilerinizin düzeltilmesi hakkı (Ayrıca eksik verileri tamamlama hakkına da sahipsiniz),

kişisel verilerinizin silinmesini isteme hakkı,

kişisel verilerinizin işlenmesinde kısıtlama isteme hakkı

veri işlenmesine itiraz etme hakkı

şikayette bulunma hakkı ve

veri taşınabilirliği hakkı.

Veri öznesi olarak hakkınızı kullanmak istemeniz halinde veya sorunuz ya da endişeniz varsa bize şu adresten mesaj gönderebilirsiniz:

ESET, spol. s r.o.
Data Protection Officer
Einsteinova 24
85101 Bratislava
Slovak Republic
dpo@eset.sk