ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Hem ESET PROTECT Server'ın hem de ESET PROTECT tarafından yönetilen istemci bilgisayarların ESET deposuna ve etkinleştirme sunucularına erişebilmeleri için çalışan bir İnternet bağlantısı olmalıdır. İstemcilerin doğrudan internete bağlanmalarını tercih etmiyorsanız ağınız ile internet iletişimini kolaylaştırmak için bir proxy sunucu (ESET Bridge HTTP Proxy ile aynı olmayan bir sunucu) kullanabilirsiniz.

ESET PROTECT tarafından yönetilen bilgisayarların aynı LAN'a bağlanmaları ve/veya ESET PROTECT Server'ınız ile aynı Active Directory etki alanında yer almaları gerekir. ESET PROTECT Server, istemci bilgisayarlar tarafından görülebilmelidir. Ayrıca istemci bilgisayarlar uzaktan dağıtımı ve uyandırma çağrısı özelliğini kullanmak için ESET PROTECT Server'ınızla iletişim kurabilmelidir.

Windows/Linux için ESET PROTECT, hem IPv4 hem de IPv6 internet protokolleriyle uyumludur. ESET PROTECT Virtual Appliance yalnızca IPv4 ile uyumludur.

Kullanılan bağlantı noktaları

Ağınız bir güvenlik duvarı kullanıyorsa, ESET PROTECT ürünü ve bileşenleri altyapınızda yüklendiğinde kullanılan olası ağ iletişimi bağlantı noktalarını içeren listemize bakın.

ESET PROTECT Server ve ESET Management Agent iletişiminin ağ trafiğindeki etkisi

İstemci makinelerdeki uygulamalar doğrudan ESET PROTECT Server ile iletişim kurmadığından bu iletişimi ESET Management Agent sağlar. Bu çözümün yönetilmesi daha kolaydır ve ağ üzerinden aktarımda daha az veri kullanılır. Ağ trafiği istemci bağlantı aralığına ve istemciler tarafından gerçekleştirilen görevlerin türlerine bağlıdır. Bir istemcide hiçbir görev yürütülmese veya zamanlanmasa bile ESET Management Agent her bağlantı aralığında ESET PROTECT Server ile bir kez iletişim kurar. Her bağlantı trafik üretir. Trafikle ilgili örnekler için aşağıdaki tabloya bakın:

Eylem türü

Tek bağlantı aralığındaki trafik

İstemci Görevi: Temizlemeden tara

4 kB

İstemci Görevi: Modül güncellemesi

4 kB

İstemci Görevi: SysInspector Günlük İsteği

300 kB

İlke Antivirus - Maksimum güvenlik

26 kB

ESET Management Agent çoğaltma aralığı

Boştaki ESET Management Agent tarafından üretilen günlük trafik

1 dakika

16 MB

15 dakika

1 MB

30 dakika

0,5 MB

1 saat

144 kB

1 gün

12 kB

ESET Management Agent'ların ürettiği genel trafiği tahmin etmek için şu formülü kullanın:

İstemci sayısı * (Boştaki agent'ın günlük trafiği + (Belirli görev için trafik * görevin günlük görülme sayısı))

ESET Inspect Kullanıyorsanız ESET Inspect Connector günlük 2-5 MB trafik üretir (olay sayısına göre değişir).