ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Tahsis edilmiş veri tabanı kullanıcı hesabı

SA hesabı (Microsoft SQL) veya kök hesap (MySQL) kullanmak istemiyorsanız tahsis edilmiş veri tabanı kullanıcı hesabı oluşturabilirsiniz. Bu tahsis edilmiş kullanıcı hesabı, yalnızca ESET PROTECT veri tabanına erişmek için kullanılabilir. ESET PROTECT yüklemesine başlamadan önce veri tabanı sunucunuz içerisinde tahsis edilmiş bir veri tabanı kullanıcı hesabı oluşturmanızı öneririz. Ayrıca bu tahsis edilmiş kullanıcı hesabını kullanarak, ESET PROTECT tarafından erişilecek olan boş bir veri tabanı da oluşturmanız gerekecektir.

Tahsis edilmiş kullanıcı veri tabanına verilmesi gereken minimum izin kümesi vardır:

MySQL kullanıcı ayrıcalıkları: ALTER, ALTER ROUTINE, CREATE, CREATE ROUTINE, CREATE TEMPORARY TABLES, CREATE VIEW, DELETE, DROP, EXECUTE, INDEX, INSERT, LOCK TABLES, SELECT, UPDATE, TRIGGER. - MySQL ayrıcalıkları hakkında daha fazla bilgi için şu adrese göz atın: http://dev.mysql.com/doc/refman/8.0/en/grant.html.

Microsoft SQL Server veri tabanı düzeyindeki roller: ESET PROTECT veri tabanı kullanıcısı db_owner veri tabanı rolünün üyesi olmalıdır. Microsoft SQL Server veri tabanı düzeyinde roller hakkında daha fazla bilgi için şu adrese göz atın: https://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms189121%28v=sql.100%29.aspx

Hem Microsoft SQL hem de MySQL için veri tabanı ve kullanıcı hesabınızı nasıl ayarlayacağınız ile ilgili ayrıntılı bilgilere bilgi bankası makalemizden ulaşabilirsiniz.