Ön koşullar

ESET PROTECT Virtual Appliance dağıtımından önce şu ön koşulların yerine getirilmesi gerekir:

Desteklenen bir hipervizör kullanmalısınız.

Misafir işletim sisteminin (VMware İş İstasyonu/Oynatıcı veya Oracle VirtualBox gibi barındırılan bir ana hipervizör kullanılıyorsa) desteklendiğini doğrulayın.

Ana bilgisayar ve misafir işletim sistemleri arasındaki sistem saat ayarlarının senkronize edildiğini doğrulayın.

VT BIOS ana bilgisayar sisteminde etkinleştirilmelidir. Bu özellik VT, Vanderpool Teknolojisi, Sanallaştırma Teknolojisi, VMX veya Sanal Makine Uzantıları olarak adlandırılabilir. Bu ayar genellikle BIOS güvenlik ekranında bulunur. Bu ayarın konumu, sistem sağlayıcısına göre değişiklik gösterir.

Sanal Makinenizin ağ bağdaştırıcısı için bağlantının Bridged şeklinde (veya alternatif olarak NAT şeklinde) ayarlandığından emin olun. ESET PROTECT VA yapılandırması sırasında etki alanı ayrıntıları dahil ağ ayarlarını belirtebilirsiniz. Böylece Statik Grup Senkronizasyonu görevi düzgün bir şekilde çalışır.

NAT modunu kullanıyorsanız bağlantı noktası yönlendirme, ESET PROTECT ürününün ağdan erişilebilir olması için sanal makinenizde yapılandırılmalıdır. Yönlendirme gerektiren bağlantı noktaları, ESET PROTECT VA'nızı dağıtmanızın ve yapılandırmanızın ardından konsol penceresinde görüntülenir.

ESET PROTECT Virtual Appliance yalnızca IPv4 ortamlarını destekler. IPv6 ortamı manuel olarak ayarlamak mümkündür ancak IPv6 desteklenmemektedir.


important

Yeni dağıttığınız ve yapılandırdığınız ESET PROTECT VA'nızın bir ekran görüntüsünü oluşturmanızı ve Active Directory ile senkronize etmenizi öneririz. ESET Management Agent'ı istemci bilgisayarlara dağıtmadan önce ekran görüntüsünü oluşturmanızı da öneririz.

ESET PROTECT sertifikaları, ESET PROTECT MDM dağıtmak için gereklidir. Bu sertifikaları oluşturmak için çalışan bir ESET PROTECT Server bilgisayarına sahip olmalısınız. Bu sertifikalar, ESET PROTECT bileşenleri arasındaki iletişimi şifreler.