Rozhranie na správu Webmin

Webmin je webové rozhranie tretej strany, ktoré zjednodušuje správu Linuxového systému. Webmin bol vyvinutý pre používateľov, ktorí majú určité skúsenosti so systémom Linux, ale nie sú oboznámení s komplexnosťou správy systému. Umožňuje vám vykonávať tieto úlohy vo webovom rozhraní, ktoré je jednoduché na použitie, a automaticky za vás aktualizuje potrebné konfiguračné súbory. Vďaka tomu je spravovanie systému oveľa jednoduchšie.

Rozhranie Webmin je dostupné pomocou webového prehliadača a môžete sa doň prihlásiť z akéhokoľvek systému (klientsky počítač alebo mobilné zariadenie), ktorý je pripojený do vašej siete. Používať ho prostredníctvom siete je jednoduchšie ako lokálne používať iné grafické konfiguračné programy.

Všetky novšie verzie nástroja Webmin môžu byť voľne šíriteľné a modifikované na komerčné aj nekomerčné účely. Viac informácií nájdete na webových stránkach Webmin.


important

Webmin je súčasťou vášho virtuálneho zariadenia ESET PROTECT. Ak ho chcete začať používať, musíte ho najprv povoliť. Používa HTTPS a je spustené na porte 10000. IP adresa pre Webmin sa zobrazí na obrazovke konzoly na správu virtuálneho zariadenia ESET PROTECT.

Pre prístup do rozhrania Webmin vykonajte nasledovné:

Otvore webový prehliadač, zadajte IP adresu alebo hostiteľský názov vášho nasadeného ESET PROTECT VA do poľa s adresou a použite port 10000. URL adresa by mala mať nasledujúci formát: https://<host name or IP address>:10000, napr. https://10.1.119.162:10000 alebo https://esmcva:10000..

Zadajte prihlasovacie meno a heslo:

oPrihlasovacie meno je root.

oPrednastavené heslo je eraadmin, ale ak ste ho už zmenili, použite heslo, ktoré ste špecifikovali počas konfigurácie ESET PROTECT VA.

webmin_login

Po úspešnom prihlásení sa zobrazí Riadiaci panel nástroja Webmin.