Servers

V této části můžete konfigurovat některé serverové moduly:

Apache Webserver – jedná se o jeden z nejkomplexnější a nejužitečnější modul, pomocí nějž můžete konfigurovat většinu funkční webového serveru Apache. Využít jej můžete jako HTTP Server pro distribuci instalačních balíčků nebo aktualizací. Nezapomeňte však následně ve firewallu povolit potřebné porty.


note

Nejedná se o stejný webový server, který pohání ESET PROTECT Web Console. Tento Apache můžete použít pro vlastní potřebu a libovolně si jej konfigurovat.

ESET PROTECT – prostřednictvím tohoto modulu můžete spustit diagnostický nástroj, resetovat administrátorské heslo pro přístup do ESET PROTECT, vyměnit certifikát ESET PROTECT serveru a importovat certifikační autoritu, vyměnit certifikát ESET Management Agenta a certifikační autoritu, opravit detaily připojení ESET Management Agent nebo upravit konfiguraci webového serveru Apache Tomcat (soubor server.xml) z důvodu změny HTTPS certifikátu nebo šifrovacích algortimů.

MySQL Database Server – pomocí tohoto nástroje můžete konfigurovat databázový server, spravovat obsah databáze a měnit hesla uživatelům.


important

Tento modul nepoužívejte k zálohování nebo obnově ESET PROTECT databáze. K danému účelu využijte konzoli pro správu ESET PROTECT VA. Více informací naleznete v kapitole zálohování databáze.

Samba Windows File Sharing – v této části můžete definovat složky, které mají být sdílené s Windows stanicemi prostřednictvím SMB (Server Message Block) protokolu. Aby sdílení fungovalo, je nutné na ESET PROTECT VA nakonfigurovat Sambu. Zároveň můžete v této části nakonfigurovat připojení appliance do domény. Pokud jste aktivovali Sambu, nezapomeňte potřebné porty povolit ve firewallu.

SSH Server – v této části můžete detailně nastavit SSH/OpenSSH server a předpokládá, že máte základní uživatelské znalosti o klientských programech. Konfigurovat zde můžete SSH server a samotné uživatele.