Nástěnka

Po přihlášení do Webminu se zobrazí nástěnka, na níž jsou uvedeny základní systémové informace o vaší ESET PROTECT virtuální appliance. Mezi dostupnými údaji na název stroje, operační systém, doba běhu, využití paměti atp. V dolní části se mohou zobrazit upozornění, která mohou vyžadovat vaši interakci. Například, pokud je dostupný aktualizace Webminu, provedete ji přímo z oznámení kliknutím na tlačítko Upgrade Webmin Now. Webmin doporučujeme pravidelně aktualizovat. Po dokončení aktualizace se zobrazí informace Webmin install complete.

V hlavním menu jsou dostupné tyto moduly: Webmin, System, Servers, Tools, Networking, Hardware a Cluster. Pro více informací o jednotlivých modulech se podívejte do dokumentace Webminu.


note

Webmin automaticky detekuje konfiguraci virtuální appliance a zobrazuje vždy relevantní moduly.

Pro správu ESET PROTECT virtuální appliance budete ve většině případů potřebovat tyto moduly:

System

Servers

Nástroje

Networking


important

Mějte na paměti, že Webmin běží s úplnými právy uživatele root. To znamená, že prostřednictvím webového rozhraní můžete měnit/vytvářet soubory a spouštět libovolné příkazy a skripty. Při neopatrném použití můžete nechtěně smazat důležité soubory a znefunkčnit virtuální stroj. Z tohoto důvodu buďte při používání Webminu opatrní. Pokud budete provádět potenciálně nebezpečné akce, Webmin vás na to upozorní. Přesto doporučujeme provádět pouze akce, u kterých jste si jisti, co děláte.

webmin_dashoard

Oznámení – vás může upozornit například na dostupnost nové verze. Tato informace a všechny další se zobrazí v dolní části nástěnky.

Odhlášení – pro odhlášení klikněte v levém menu na tlačítko s ikonou webmin_logout.