Stažení ESET PROTECT virtuální appliance

ESET PROTECT Virtual Appliance distribuujeme jako OVA soubor (Open Virtualization Appliance). Dostupná je ke stažení na webových stránkách společnosti ESET. Appliance nabízíme jako soubor protect_appliance.ova.

Pokud plánujete virtuální appliance provozovat v prostředí Microsoft Hyper-V, stáhněte si místo OVA souboruprotect_appliance.vhd.zip.

protect_appliance.ova – obsahuje několik typů ESET PROTECT appliance. Typ appliance si vyberete až po nasazení tohoto souboru. K dispozici jsou následující typy appliance:

oESET PROTECT Server – virtuální počítač, na kterém běží ESET PROTECT Server. Dále obsahuje Rogue Detection Sensor.

oESET PROTECT MDM – virtuální počítač, na kterém běží komponenta pro správu mobilních zařízení. Pokud nechcete do internetu vypublikovat celý ESET PROTECT Server, můžete pro správu mobilních zařízení z internetu zpřístupnit pouze ESET PROTECT MDM.

 

OVA soubor je šablona s operačním systémem CentOS 7. Pro nasazení OVA souboru ESET PROTECT VA postupujte podle kroků v závislosti na vámi používaném hypervizoru. Při použití protect_appliance.ova se můžete rozhodnout, jaký typ ESET PROTECT virtuální appliance chcete nasadit. Po vybrání typu appliance můžete začít prostřednictvím webového rozhraní s konfigurací ESET PROTECT VA. Po nasazení OVA souboru si vyberte typ appliance a proveďte její konfiguraci. virtuální appliance máte hotový virtuální počítač s ESET PROTECT, případně jeho komponentami.

Před tím, než se pustíte do nasazení, se ujistěte, že splňujete všechny předpoklady.

Po úspěšné nasazení a dokončení prvotní konfigurace se můžete k ESET PROTECT serveru připojit prostřednictvím ESET PROTECT Web Console a ESET PROTECT začít používat.


note

ESET nabízí ESET PROTECT virtuální appliance, nicméně neposkytuje technickou podporu k použitému operačnímu systému a není zodpovědný za jeho údržbu ani jeho částí. ESET PROTECT virtuální appliance je navržena tak, aby její nasazení a používání bylo co nejjednodušší a je založena na veřejně dostupném operačním systému, který obsahuje komponenty třetích stran. Správa a aktualizace těchto komponent je výhradně na administrátorovi ESET PROTECT VA. Operační systém doporučujeme pravidelně aktualizovat, aby se zabránilo bezpečnostním problémům.