ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Vyberte kategorii
Změnit kapitolu

ESET PROTECT virtuální appliance

ESET PROTECT virtuální appliance (ESET PROTECT VA) je určena pro uživatele, kteří chtějí ESET PROTECT On-Prem provozovat ve virtualizovaném prostředí. ESET PROTECT virtuální appliance představuje nejjednodušší a nejrychlejší způsob pro zprovoznění ESET PROTECT On-Prem ve vaší síti (rychlejší než instalace prostřednictvím all-in-one balíčku nebo po jednotlivých komponentých).

ESET PROTECT virtuální appliance je připravena pro nasazení do většiny virtuálních prostředí. Podporuje nativní/bare-metal hypervizory (VMware vSphere/ESXi a Microsoft Hyper-V), stejně tak hostované hypervizory běžící na desktopovém operačním systému (VMware Workstation, VMware Player, Oracle VirtualBox). Pro více informací přejděte do kapitoly podporované hypervizory.

Virtuální appliance ESET PROTECT funguje ihned po nasazení:

Obsahuje ESET PROTECT Server běžící na vyhrazeném virtuálním zařízení a funkční operační systém (Rocky Linux).

Obsahuje také další komponenty ESET PROTECT – ESET Management Agenta, ESET Rogue Detection Sensor a ESET Bridge (HTTP Proxy).

Tato příručka podrobně popisuje, jak nasadit a spravovat virtuální appliance ESET PROTECT, včetně jejích funkcí.


note

V souvislosti s koncem životního cyklu systému CentOS 7 byla vydána nová virtuální appliance (VA) ESET PROTECT založené na systému Rocky Linux 9.

Verze 11.1 a novější běží na systému Rocky Linux. Verze 10.1 a starší běží na systému CentOS. Pokud máte verzi 11.0, můžete ověřit operační systém své virtuální appliance ESET PROTECT.

Další informace najdete v pokynech pro migraci na novou virtuální appliance.

Nasazení a konfigurace

1.Proces nasazení virtuální appliance ESET PROTECT – nejprve je nutné .ova soubor virtuální appliance ESET PROTECT naimportovat do vašeho hypervizoru.

2.Konfigurace virtuální appliance ESET PROTECT – následně prostřednictvím webového průvodce proveďte prvotní konfiguraci virtuální appliance ESET PROTECT. Během konfigurace vyberte typ appliance a vyplňte potřebná nastavení pro správné fungování daného typu virtuální appliance ESET PROTECT.

Další konfigurace a správa

Konzole pro vzdálenou správu virtuální appliance ESET PROTECT – jednoduché textové uživatelské rozhraní s hlavním menu. Při využití textových příkazů dostupných v rozhraních budete pouze vyzváni na zadání požadovaných hodnot. Dokonce i uživatelé, kteří nemají pokročilé zkušenosti s operačním systémem Linux, mohou snadno používat virtuální appliance ESET PROTECT. Mezi důležitější funkce dostupné v tomto rozhraní patří:

oNastavení statické IP adresy – ručně nastavte statickou IP adresu, pokud DHCP server nepřiřadil virtuální appliance ESET PROTECT IP adresu.

oMigrace databáze – tuto funkci využijete při aktualizaci nebo migraci virtuální appliance ESET PROTECT.

oZálohování a obnova databáze ESET PROTECT – tyto funkce jsou důležité pro možnost obnovy v případě krizové situace a jsou k dispozici při řešení problémů s virtuální appliance ESET PROTECT.

oTovární nastavení – obnoví appliance do stavu, kdy bylo čerstvě nasazeno. To využijete v případě, kdy jste narazili na problémy při běhu virtuálního stroje s ESET PROTECT. Pro zabránění ztráty dat mějte připravenou zálohu databáze.

Webmin – rozhraní pro správu – webové rozhraní třetí strany, které usnadňuje správu operačního systému Linux. Prostřednictvím intuitivního rozhraní dostupného z webového prohlížeče vám budete schopni vzdáleně spravovat ESET PROTECT virtuální appliance. V této příručce naleznete popsány nejdůležitější moduly Webminu.

Postupy při aktualizaci, migraci a řešení krizové situace

Aktualizace a migrace virtuální appliance ESET PROTECT – v této kapitole naleznete informace týkající se procesu aktualizace virtuální appliance ESET PROTECT na nejnovější verzi. Stejné kroky je možné použít také při migraci na jinou ESET PROTECT virtuální appliance.

Disaster recovery virtuální appliance ESET PROTECT – tyto kroky využijte v případě, kdy virtuální appliance ESET PROTECT nefunguje a není ji možné opravit, nebo není možné obnovit poškozenou instanci virtuální appliance ESET PROTECT.