ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

ESET PROTECT Virtual Appliance'ı indirme

ESET PROTECT Virtual Appliance ESET PROTECT On-Prem indirme sayfasından edinilebilir:

Araç protect_appliance.ova (Open Virtualization Appliance) olarak mevcuttur.

Microsoft Hyper-V'deki Virtual Appliance'ınızı dağıtıyorsanız .ova dosyası yerine protect_appliance.vhdx.zip dosyasını kullanın.


important

ESET PROTECT On-Prem Mobil Cihaz Yönetimi (MDM) kullanım ömrü sonuna ulaştı. Bu özellik artık Rocky Linux tabanlı en son VA'da mevcut değildir. Bulut MDM ile bulut ESET PROTECT işlevine geçiş yapmanızı öneririz.

.ova Dosyası, işlevsel bir işletim sistemi içeren (CentOS veya Rocky Linux - daha fazla bilgi edinin) bir şablondur. ESET PROTECT VA .ova dosyasını dağıtmak için hipervizörünüze yönelik talimatları uygulayın. protect_appliance.ova kullanırken VM'nizin aşağıdaki dağıtımı yürütmesi için hangi ESET PROTECT Virtual Appliance türünü kullanmasını istediğinizi seçebilirsiniz. Türü seçtikten sonra ESET PROTECT Virtual Appliance'ınızı yapılandırmaya başlayabilirsiniz. .ova Dosyasını dağıttıktan sonra gereç türünü seçip VA'nız için ayarları yapılandırın. VA ESET PROTECT On-Prem (veya bileşenlerinden birini) içeren eksiksiz bir ortamdır.

Dağıtıma başlamadan önce tüm ön koşulların karşılandığından emin olun.

Dağıtma ve yapılandırma işlemini tamamladığınızda, ESET PROTECT Web Konsolu'nu kullanarak ESET PROTECT Server'a bağlanabilir ve ESET PROTECT On-Prem ürününü kullanmaya başlayabilirsiniz.


note

ESET, ESET PROTECT Virtual Appliance'ları sağlasa da ESET, işletim sisteminizin veya işletim sistemi bileşenlerinin desteklenmesinden ve bakımından sorumlu değildir. ESET PROTECT Virtual Appliance'lar kullanım ve dağıtma işlemlerini basitleştirmek için tasarlanmıştır ve ESET olmayan bileşenler içeren, ortak kullanıma açık bir işletim sistemiyle birlikte sağlanır. Bu bileşenleri yönetmek ve güncellemek, tamamen ESET PROTECT Virtual Appliance kullanıcısının sorumluluğundadır. Herhangi bir güvenlik sorunu olmaması için işletim sistemini düzenli olarak güncellemenizi öneririz.