ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

ESET PROTECT VA parolaları

ESET PROTECT Virtual Appliance, birkaç farklı kullanıcı hesabı kullanır. Aşağıdaki tablo, farklı hesap türlerini açıklamaktadır:

Hesap türü

Kullanıcı adı

Varsayılan parola

Açıklama ve kullanım

İşletim sistemi (CentOS) kökü

root

eraadmin

Bu, ESET PROTECT Virtual Appliance'ta oturum açmak için kullanabileceğiniz bir hesaptır. ESET PROTECT VA Yönetim Konsolu ve Webmin Yönetim Arabirimi'ne erişmenize ve Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi yapmanıza veya gerekirse Diğer sunucudan veri tabanı çekme işlemlerini gerçekleştirmenize olanak tanır. Genellikle VM parolanızı girmeniz istenir.

Veri tabanı (MySQL) kökü

root

eraadmin

Bu, MySQL veri tabanı sunucusu için bir kök hesabıdır. Veri tabanı Yedeklemesi veya veri tabanı Geri yüklemesi gibi veri tabanı işlemleri gerçekleştirmenize olanak tanır. Genellikle veri tabanı kök parolanızı girmeniz istenir.

ESET PROTECT Webconsole Yöneticisi

Administrator

ESET PROTECT VA yapılandırması sırasında belirtilir

Bu parola, ESET PROTECT Web Konsolu'na erişmenize izin verdiği için önemlidir.

Varsayılan parola, ESET PROTECT Virtual Appliance yapılandırması sırasında değiştirilir. Yukarıda verilen tüm hesaplar, ESET PROTECT VA yapılandırması sırasında belirlediğiniz parolaya sahip olacaktır. Ancak, her hesap için farklı bir parola belirlenebilir. Karışıklık yaratma ihtimali olsa da farklı parolalar kullanmak daha güvenlidir. Karışıklığı önlemek için birden çok ESET PROTECT VA parolasını yönetmenin etkili bir yolunu bulmak isteyebilirsiniz.


note

Henüz yapılandırılmamış bir ESET PROTECT VA gerecini dağıtırken, parola ESET PROTECT Virtual Appliance yapılandırması sırasında değişene kadar yukarıdaki tüm hesaplar için aynı eraadmin parolasını kullanır.

Yukarıdaki hesaplardan herhangi birinin parolasını unutmanız durumunda ESET PROTECT VA için unutulmuş bir parola nasıl kurtarılır? bölümüne bakın.