ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

ESET PROTECT VA uygulama aşamaları ve bakım

ESET PROTECTVirtual Appliance aracının uygulanması, başarılı dağıtım ve yapılandırma için gerekli olan aşağıdaki ana aşamalardan oluşur:

1.ESET PROTECT Appliance dağıtma işlemi - ESET PROTECT Virtual Appliance OVA dosyasının Hipervizör'ünüze fiili dağıtımıdır.

2.ESET PROTECT Virtual Appliance yapılandırması - dağıtım sonrası yapılandırma ESET PROTECT VA web arabirimi üzerinden yapılır. Bu, gereç türünü seçebileceğiniz ve düzgün şekilde çalışması için söz konusu ESET PROTECT VA türü için gerekli olan belirli detay ve özellikleri girebileceğiniz bir yapılandırma sayfasıdır.

Diğer yapılandırma ve yönetim işlemleri, TUI (Metin Tabanlı Kullanıcı Arabirimi) ve Webmin üzerinden gerçekleştirilir:

1.ESET PROTECT Virtual Appliance Yönetim Konsolu - Yedekleme, geri yükleme, parola değiştirme, fabrika ayarlarına sıfırlama vb. gibi bakım işlemlerini gerçekleştirmenize olanak sağlar.

2.Webmin Yönetim Arabirimi - ESET PROTECT VA'nız için kolay yönetim olanağı sunar.

Yükseltme, taşıma ve olağanüstü durum kurtarma işlemleri:

ESET PROTECT VA yükseltmesi/taşıması - ESET PROTECT VA'nızı en son sürüme yükseltmek istediğinizde ayrıntılar ve işlem adımları için bu bölüme bakın. Ayrıca, ESET PROTECT VA'yı taşımak istediğinizde de aynı işlem uygulanır.

ESET PROTECT VA olağanüstü durum kurtarma - ESET PROTECT VA çalışmayı durdurursa ve sorunu gidermek mümkün görünmüyorsa ya da hasarlı bir ESET PROTECT VA örneğini kurtaramıyorsanız bu işlemi takip edin.