Pomoc online ESET

Wyszukaj Polski
Wybierz kategorię
Wybierz temat

Interfejs zarządzania Webmin

Webmin to interfejs sieciowy innej firmy, który ułatwia zarządzanie systemem Linux. Webmin został stworzony z myślą o użytkownikach, którzy mają pewne doświadczenie z systemem Linux, ale nie są zaznajomieni z zaawansowanym zarządzaniem systemem. Umożliwia on wykonywanie tych czynności za pośrednictwem łatwego w obsłudze interfejsu sieciowego oraz automatycznie aktualizuje wszystkie wymagane pliki konfiguracyjne. Znacząco ułatwia to zarządzanie systemem.

Interfejs Webmin jest dostępny z poziomu przeglądarki internetowej. Można się do niego zalogować w dowolnym systemie (komputer kliencki lub urządzenie mobilne) podłączonym do sieci. Jest łatwiejszy w obsłudze w wersji sieciowej niż lokalnie z poziomu innych programów konfiguracyjnych z interfejsem graficznym.

Wszystkie nowsze wersje interfejsu Webmin można bezpłatnie rozpowszechniać i modyfikować w celach komercyjnych i niekomercyjnych. Więcej informacji można znaleźć na stronach internetowych interfejsu Webmin.


important

Interfejs Webmin jest dołączony do urządzenia wirtualnego ESET PROTECT. Aby zacząć z niego korzystać, należy go włączyć. Wykorzystuje połączenie HTTPS oraz port 10000. Adres IP interfejsu Webmin można znaleźć na ekranie konsoli zarządzania urządzeniem wirtualnym ESET PROTECT.

Aby uzyskać dostęp do interfejsu Webmin:

Otwórz przeglądarkę internetową i w pasku adresu wpisz adres IP lub nazwę hosta wdrożonego urządzenia wirtualnego ESET PROTECT — użyj portu 10000. Adres URL powinien mieć następujący format: https://<host name or IP address>:10000, na przykład https://10.1.119.162:10000 lub https://esmcva:10000.

Wpisz nazwę użytkownika i hasło:

onazwa użytkownika jest zrootowana

odomyślne hasło to eraadmin, ale jeśli już zostało przez Ciebie zmienione, użyj hasła podanego podczas konfigurowania urządzenia wirtualnego ESET PROTECT.

webmin_login

Po pomyślnym zalogowaniu pojawi się panel kontrolny interfejsu Webmin.