ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Sunucular

Bu bölümde bir dizi Sunucular modülünü yapılandırabilirsiniz:

Apache Webserver - Hemen hemen tüm Apache özelliklerini yapılandırmanıza izin verdiği için en karmaşık ve güçlü Webmin modüllerinden biridir. Yükleme dosyaları veya güncellemeler olarak işlev görmesi için bir HTTP sunucusu olarak kullanabilirsiniz. İlgili bağlantı noktalarını etkinleştirmek için kurallar ekleyerek Güvenlik Duvarı'nı yapılandırmanız gerekir.


note

Bu, ESET PROTECT Web Konsolu için Apache Webserver ile aynı değildir, ancak bu Apache Webserver'ı gerektiğinde başka amaçlar için kullanabilirsiniz.

ESET PROTECT - Bu modül, Web Konsolu HTTPS sertifikalarını ve şifre algoritmalarını değiştirmek için Tanılama aracını çalıştırma, ESET PROTECT Server Administrator parolasını sıfırlama, ESET PROTECT Server sertifikasını ve sertifika yetkilisini, ESET Management Agent sertifikası onarma, ESET Management Agent bağlantısını onarma veya Apache Tomcat server.xml'i düzenleme işlemlerini gerçekleştirmenize olanak tanır.

MySQL Veri Tabanı Sunucusu - Kullanıcı izinlerini yönetmenize, parolanızı değiştirmenize veya veri tabanı içeriğini görüntülemenize olanak tanır.


important

ESET PROTECT veri tabanını yedeklemek veya geri yüklemek için MySQL Veri Tabanı Sunucusu'nu değil, ESET PROTECT Virtual Appliance Yönetim Konsolu'nu kullanın. Ayrıntılar için Veri tabanı yedekleme bölümüne bakın.

Samba Windows Dosya Paylaşımı - SMB (Sunucu İleti Bloğu) protokolü kullanan Windows istemcileri ile paylaşılacak dizinleri belirtmenize olanak tanır. Gerekirse ESET PROTECT VA'nızdaki dosyaların Windows istemcileri tarafından kullanılmasını sağlamak için Samba öğesini yapılandırabilirsiniz. Ayrıca bir Windows etki alanı da yapılandırabilir ve buna katılabilirsiniz. Paylaşımlar etkinleştirilirse Samba bağlantı noktalarının da güvenlik duvarında etkinleştirilmesi gerekir.

SSH Sunucusu - Bu modül, SSH ve OpenSSH sunucularını yapılandırmak için kullanılır ve kullanıcı olarak istemci programlarına dair temel bilgiye sahip olduğunuz varsayılır. Sisteminizdeki istemcileri ve SSH Sunucusunu yapılandırabilirsiniz.