ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Araçlar

Bu Webmin kategorisi, bazı farklı modüller içerir. Çok faydalı iki modül bulunmaktadır:

Dosya yöneticisi - Bir HTML arabirimi aracılığıyla sunucu üzerindeki dosyaları görüntülemenize ve değiştirmenize olanak tanır. Dosya yöneticisini (Filemin olarak da bilinir) ilk yüklediğinizde, hangi kullanıcının oturum açtığına bağlı olarak ESET PROTECT VA'nızdaki kök dizin içerikleri görüntülenir.

Dizin yapısı içinde Gezinme oldukça basittir. Dizin adını veya simgesini (klasör) tıklatın. Geçerli dizin, Filemin penceresinin sol üst kısmında görüntülenir; o dizine ait içeriği görüntülemek için yolun herhangi bir bölümünü tıklatın.

Filemin aynı zamanda dosya araması yapmak için de kullanılabilir; araç çubuğunda (Filemin penceresinin sağ üst köşesindeki) Araçlar öğesini tıklatın ve Ara seçeneğini belirleyin. Arama sorgusu alanına aranacak bir arama düzeni girin.

ESET PROTECT VA'nızdan web tarayıcınızın çalıştığı bilgisayara bir dosya indirmek istiyorsanız, dosya adını veya simgesini tıklatmanız yeterlidir.

Web tarayıcınızın çalıştığı bilgisayardan bir dosya yüklemek istiyorsanız Dosya ve ardından Mevcut dizine yükle seçeneklerini tıklatın. Böylece bir iletişim penceresi açılır; yüklemek istediğiniz dosyalara göz atmak için ataş simgesini tıklatın. Birden çok dosya seçebilir ve Dosyaları Yükle düğmesini tıklatarak bunları yükleyebilirsiniz. Yüklenen dosyalar, geçerli dizininizde depolanır. Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra dizin listesi güncellenir ve yüklediğiniz dosyalar görünür hale gelir.

Ayrıca, uzak bir URL'den de dosya alabilirsiniz. Bunu yapmak için Dosya seçeneğini tıklatın ve ardından URL'den Al'ı seçin.

Sisteminizdeki herhangi bir dosyanın içeriğini, Eylemler sütunundaki Düzenle simgesini tıklatarak görüntüleyebilir ve düzenleyebilirsiniz.

Yeni bir boş metin dosyası oluşturmak için Dosya ve ardından Yeni dosya oluştur seçeneklerini tıklatarak yeni dosya adını girin.

Bir dosyayı veya dizini yeniden adlandırmak için sağ tıklatarak açılan içerik menüsündeki Yeniden adlandır simgesini tıklatın.

file_manager

Yükleme ve indirme - Webmin'in Araçlar kategorisindeki bir diğer faydalı modülüdür. Üç farklı dosya eylemi gerçekleştirmenize olanak tanır:

Web'den indirme - İnternetten ESET PROTECT VA'nıza indirmek istediğiniz dosyaların URL'lerini girin ve dosyaları saklamak istediğiniz konumu belirtin.

Sunucuya yükleme - Yüklemek istediğiniz dosyalara göz atmak için ataş simgesini tıklatın; bir seferde en fazla 4 dosya yükleyebilirsiniz. Dosyaları saklamak istediğiniz konumu belirtin.

Sunucudan indirme - İndirilecek dosya metin alanında dosya adını içeren yolu belirtin veya web tarayıcınızın çalıştığı bilgisayara indirmek istediğiniz dosya için ESET PROTECT VA dosya sistemine göz atmak üzere yanındaki simgeyi tıklatın. Dosyayı indirmeye başlamak için İndir düğmesini tıklatın; bir seferde tek dosya indirebilirsiniz.