ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Veri tabanı geri yükleme

Bu özellik, mevcut veri tabanınızı yedekleme işleminden alınan bir veri tabanı ile değiştirir.


note

VM'in bir sistem görüntüsünü veya mevcut veri tabanının bir yedeğini almanızı öneririz. Böylece geri yükleme sırasında yaşanabilecek olası sorunlara karşı bir yedeğiniz olur.

Veri tabanını geri yüklemek için şu talimatları izleyin:

1.Yönetim modu girmek için parolanızı girdikten sonra iki kez Enter tuşuna basın. Ok tuşları ile Veri tabanını geri yükle seçimini yaptıktan sonra Enter tuşuna basın.

restore_db


important

Webmin Dosya yöneticisini kullanarak root klasörüne geri yüklemek istediğiniz era-backup.sql yedekleme dosyasını yükleyin. Hedef era-backup.sql dosyasının üzerine yazılır. Zaten kök dizininde bulunan era-backup.sql dosyasını geri yüklemek istiyorsanız bu adımı atlayın.


warning

Farklı sunuculardan ve farklı sunucu sürümlerinden yedeklemeleri karıştırmayın. Yalnızca, aynı ESET PROTECT VA üzerine yedeklenen era-backup.sql dosyasını kullanın. Veri tabanını farklı bir ESET PROTECT VA'ya geri yükleyebileceğiniz tek bir durum vardır, ancak bunu sadece yeni dağıtılmışsa ve yapılandırmadan önce yapabilirsiniz.

2.Veri tabanı geri yükleme işleminin başlangıcında için Veri tabanı kök parolasını girin istemiyle karşılaşabilirsiniz. Ancak, veri tabanını yeni dağıtılmış ve henüz yapılandırılmamış ESET PROTECT VA'da geri yüklüyorsanız parola girmeniz istenmez.

restore_db_02

Bu işlem, veri tabanınızın boyutuna bağlı olarak birkaç saniye ile birkaç saat arasında sürebilir.


note

Hataları görmek için daima ekranı kontrol edin. Hata iletisi alıyorsanız veri tabanı geri yükleme işlemi başarılı bir şekilde tamamlanmamıştır. Veri tabanı geri yükleme işlemini yeniden başlatmayı deneyin.