ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

ESET PROTECT Virtual Appliance Yönetim Konsolu

ESET PROTECT VA'yı başarılı bir şekilde dağıttıktan sonra Sanal Makine'nin (VA) terminal penceresini açın. ESET PROTECT VA ve durumuna ilişkin bir temel bilgiler ekranı görürsünüz. Bu, ESET PROTECT VA ana ekranıdır. Klavyenizdeki Enter tuşuna basarak buradan ESET PROTECT VA Yönetim Konsolu'nda (yönetim modu olarak da bilinir) oturum açabilirsiniz. Yönetim moduna girmek için ESET PROTECT VA yapılandırması sırasında belirlediğiniz parolayı girin ve iki kez Enter tuşuna basın. ESET PROTECT VA'nızı henüz yapılandırmadıysanız, yönetim moduna erişmek için varsayılan eraadmin parolasını kullanabilirsiniz.

ESET PROTECT VA Yönetim Konsolu'nda oturum açtıktan sonra aşağıdaki yapılandırma/yönetim öğeleri kullanılabilir duruma gelir:

Statik IP adresi ayarlama

Uzaktan erişimi etkinleştirme/devre dışı bırakma

Veri tabanı yedekleme

Veri tabanı geri yükleme

Sistem görüntüsüne döndükten sonra sıfırlama

Diğer sunucudan veri tabanı çekme

VM parolasını değiştirme

Veri tabanı parolasını değiştirme

Etki alanına yeniden katılma

Etki alanını yapılandırma

Fabrika ayarlarına sıfırlama


important

Yukarıda verilen öğelerin mevcut olup olmama durumu, ESET PROTECT VA uygulama aşamasına ve yapılandırılan Appliance türüne göre değişebilir.

Sistemi yeniden başlat - ESET PROTECT VA'nızı yeniden başlatmak istiyorsanız

Sistemi kapat- ESET PROTECT VA'nızı kapatmak istiyorsanız

Ekranı kilitle - ESET PROTECT VA'nın başkaları tarafından kullanılmasını ve dosyalara erişilmesini engellemek için ekranı kilitlemelisiniz. Ekranı kilitlemek için daha hızlı bir yol olan Esc tuşunu da kullanabilirsiniz. Yönetim modu kapanır ve ESET PROTECT VA ana ekranı görüntülenir.

Terminale çık - İşletim sisteminin terminaline erişmek için bu seçeneği kullanın. ESET PROTECT VA Appliance Yönetim Konsolu kapanır ve terminale girilir. Terminalden tekrar ESET PROTECT VA ekranına ulaşmak için exit yazıp Enter tuşuna basın (aynı işlevi yerine getirecek olan logout komutunu da kullanabilirsiniz).