ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

ESET PROTECT Server Appliance

Bu, ESET PROTECT Server Appliance için yapılandırma sayfasıdır. İki bölümden oluşur: Uygulama ve Ağ özellikleri. Tüm zorunlu alanları (kırmızıyla işaretli) doldurun. Gerekirse, diğer isteğe bağlı yapılandırma parametrelerini belirtebilirsiniz.


note

Bu ESET PROTECT Virtual Appliance türü, tahsis edilmiş bir VM'de ESET PROTECT Server'ı çalıştırır. Bu yapılandırma, hem küçük ölçekli hem de kurumsal boyuttaki ağlar için önerilir.

ESET PROTECT Server Appliance için zorunlu yapılandırma alanları:

Password: Bu parola VM, ESET PROTECT veri tabanı, ESET PROTECT Server Sertifika Yetkilisi ve ESET PROTECT Web Konsolu'nda kullanılacağı için önemlidir.


note

Varsayılan Web Konsolu kullanıcısı Yöneticidir.

config_server_va

İsteğe bağlı yapılandırma alanları

Zorunlu olmasa da isteğe bağlı parametreleri belirtmenizi öneririz. Örneğin, Etki Alanı ayrıntıları, DC ayrıntıları, Etki Alanı Yönetici hesabı kimlik bilgileri gibi. Bu, senkronizasyon gibi etki alanı eylemleri için uygundur.

enable_http_forward_proxy

Resmi daha büyük görüntüle

Ayrıca güncellemeleri önbelleğe almak için Apache HTTP Proxy'i de etkinleştirebilirsiniz. Apache HTTP Proxy yüklemek için Enable HTTP forward proxy öğesinin yanındaki onay kutusunu işaretleyin, aşağıdaki ürünler için ilkeleri oluşturun ve uygulayın (HTTP Proxy Kullanımı adıyla, Tümü grubuna uygulanır):

oWindows için ESET Endpoint

omacOS (OS X) ve Linux için ESET Endpoint

oESET Management Agent

oWindows Server için ESET File Security (6+)

oWindows içinESET Server Security (8+)

oESET Shared Local Cache
 

İlke geçerli ürünler için HTTP Proxy'sini etkinleştirir. Varsayılan ayarlar kullanılarak, proxy ana bilgisayarı ESET PROTECT Server'ın yerel IP adresinde, bağlantı noktası 3128 üzerinde olacak şekilde ayarlanır. Kimlik doğrulaması devre dışı. Diğer ürünlerin kurulumu için bu ayarları diğer ilkeye kopyalayabilirsiniz.

HTTP Proxy kullanmak, internetten indirilen veriler üzerindeki bant genişliğinden büyük oranda tasarruf sağlar ve ürün güncellemeleri için indirme hızlarını artırır. ESET PROTECT Yazılımından 37'den fazla bilgisayar yönetecekseniz, Apache HTTP Proxy'nin yanındaki onay kutusunu seçmenizi öneririz.

İsterseniz Apache HTTP Proxy'yi daha sonra yükleyebilirsiniz. Ayrıntılar için ESET PROTECT Virtual Appliance SSS bölümüne bakın.

İşletim sistemi güncellemesini gerçekleştir - Virtual Appliance dağıtımı sırasında işletim sistemini güncelleyin (varsayılan olarak etkindir).

Ağ Kurma Özellikleri

Şu ağ özelliklerini ayarlamak için aşağı kaydırın: Ağ IP Adresi, Ağ maskesi, Varsayılan Ağ Geçidi, DNS1, DNS2. Tüm alanlar isteğe bağlıdır.

ESET PROTECT Virtual Appliance'ı etki alanına dahil edin

İlk yapılandırma sırasında ESET PROTECT VA'yı, bir etki alanı çalıştıracak şekilde yapılandırabilirsiniz. Bir etki alanında ESET PROTECT VA kullanmak için aşağıdaki ayarlar zorunludur:

Windows workgroup - Bu sunucu için bir çalışma grubu veya NETBIOS alan adı, örneğin DOMAIN.

Windows domain - Bu sunucu için bir alan adı, örneğin domain.com.

Windows domain controller - Bu sunucu için bir etki alanı denetleyicisi. Etki alanı yöneticisi tam nitelikli etki alanı adını (FQDN) girin.

Windows domain administrator - Etki alanına katılmak için kullanılan hesap.

Windows domain administrator password - Etki alanına katılmak için kullanılan yönetici parolası.

DNS1 - Bu sanal makine için etki alanı adı sunucusu. Etki alanı denetleyicisi için IP adresi türü.

Belirtilen yapılandırma parametrelerini inceleyin. Ek yapılandırma değişiklikleri mümkün olmadığı için yapılandırmanın doğru olduğundan emin olun.

 

Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi şartlarını ve Gizlilik Politikası'nı kabul ediyorum seçeneğinin yanındaki onay kutusunu işaretleyin. ESET ürünlerine ilişkin Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi, Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası'na bakın.

Submit öğesini tıkladıktan sonra şu bilgi görüntülenir:

va_server_config_after_submit


note

Web tarayıcınızda bu sayfayı yenilemeyin, sekmeyi kapatın ve ESET PROTECT VA konsolunuzun penceresine gidin.

ESET PROTECT Virtual Appliance konsolu pencereniz durum bilgisini gösterir. ESET PROTECT bileşeni sürümlerinin yanı sıra ESET PROTECT Server ana bilgisayar adı, IP adresi ve bağlantı noktası numarası da gösterilir. ESET PROTECT Web Konsolu adresi de https://[hostname] and https://[IP address] biçiminde gösterilir.

va_server_console_window_configured


important

İlk ESET Management Agent'larını dağıtmadan ve bunlara bağlanmadan önce bir sistem görüntüsü oluşturmanızı veya Sanal makineyi yedeklemenizi öneririz.

ESET PROTECT Web Konsolu adresini (yukarıda gösterildiği gibi) web tarayıcınıza girin ve ESET PROTECT Web Konsolu'nda oturum açın. Ana bilgisayar adınız ve IP adresiniz büyük olasılıkla farklı olacaktır, yukarıda gösterilenler yalnızca örnek amaçlıdır. Oturum açtıktan sonra ESET PROTECT ürününü kullanmaya başlayabilirsiniz.


note

ESET PROTECT Web Konsolu'na ilk girişte, ESET PROTECT ürününün yüklenmiş olduğu bilgisayarda İşletim Sistemi Güncellemesi İstemci Görevini çalıştırmanızı öneririz.