ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Veri tabanı yedekleme

Yedekleme, sağlıklı bir olağanüstü durum kurtarma stratejisinin olmazsa olmaz bir parçasıdır. Veri tabanı yedekleme özelliği ile ESET PROTECT veri tabanının yedeklenmesini ve kök klasörü içindeki era-backup.sql adlı MySQL yedekleme dosyasında depolanmasını sağlarsınız.


note

Veri tabanı yedeklemesinin bir diğer alternatifi de VM sistem görüntüleri oluşturmaktır. Bu işlem sayesinde ESET PROTECT VA'nın tamamı, tüm ayarları ve ESET PROTECT veri tabanı koruma altına alınır. Ancak, VM'nize ait bir sistem görüntüsünü geri yüklerseniz, Sistem görüntüsüne döndükten sonra sıfırlama özelliğini çalıştırmanız gerekir.


important

ESET PROTECT veri tabanınızı sık sık yedeklemenizi ve yedekleme dosyasını harici bir depolama alanına kaydetmenizi öneririz. Herhangi bir olağanüstü durumun meydana gelmesi halinde ESET PROTECT veri tabanının tamamının başka bir yerde (yerel olarak ESET PROTECT VA'da değil) depolanan bir kopyasının olması son derece önemlidir. ESET PROTECT VA'nızın bozulması, silinmesi veya başka bir şekilde çökmesi gibi durumlar örnek gösterilebilir. Güncel bir ESET PROTECT veri tabanı yedeklemeniz varsa, ESET PROTECT VA'nızı olağanüstü durum meydana gelmeden önceki aynı duruma çok az veri kaybıyla geri yükleyebilirsiniz. Ayrıntılı işlem için ESET PROTECT VA olağanüstü durum kurtarma bölümüne bakın.

1.Yönetim modu girmek için parolanızı girdikten sonra iki kez Enter tuşuna basın. Ok tuşları ile Veri tabanını yedekle seçimini yaptıktan sonra Enter tuşuna basın.

backup_db

2.Veri tabanı yedekleme işleminin başlatılabilmesi için veri tabanı kök parolanızı girmeniz istenir.


note

Veri tabanı kök parolanızı hatırlamıyorsanız parolayı değiştirerek veri tabanı yedeklemesini tekrar başlatabilirsiniz.

backup_db_02


warning

Bu işlem, veri tabanınızın boyutuna bağlı olarak her yerde birkaç saniye ile birkaç saat arasında sürebilir.

Veri tabanı yedekleme işlemi sırasında ESET PROTECT Server, veri tutarlılığı sağlamak için durur.


note

Hataları görmek için daima ekranı kontrol edin. Hata iletisi alıyorsanız veri tabanı yedekleme işlemi başarılı bir şekilde tamamlanmamıştır. Veri tabanı yedekleme işlemini yeniden başlatmayı deneyin.

Veri tabanı yedeklemesini burada bulabilirsiniz: /root/era-backup.sql


important

Webmin File manager ile yedekleme dosyasını güvenli bir konuma indirin.