ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Sorun Giderme - Web Konsolu

ESET PROTECT Bulutta barındırıldığı için oturum açma sırasında görülen hataların çoğu bu genel sorun giderme adımlarıyla çözülebilir:

Tarayıcı önbelleğini temizleyip oturum açma sayfasını yenileyin.

Sorun devam ederse birkaç dakika bekleyip tekrar oturum açmayı veya farklı bir tarayıcı kullanmayı deneyin (desteklenen tarayıcılar).

Sorun çözülmezse ESET Desteği ile iletişime geçin.

Aşağıdaki tabloda en genel Web Konsolu oturum açma hata iletileri ve durumları ile ilgili bilgiler, bunların anlamları ve bazı ek sorun giderme adımları sunulmaktadır:

Hata iletisi

Olası neden

validation-status-icon-error Oturum açılamadı: Adresinizden iletişim geçici olarak engellendi

Aynı IP adresinden 10 başarısız giriş denemesi (örneğin yanlış giriş bilgileri kullanarak) yaptıktan sonra bu IP adresinden yapılan diğer giriş denemeleri geçici olarak engellenir. 15 dakika sonra doğru kimlik bilgilerini kullanarak giriş yapmayı deneyin.

validation-status-icon-error Oturum açılamadı: Kimlik doğrulama hatası

validation-status-icon-error Oturum açılamadı: Kimlik doğrulama sunucuda başarısız oldu

Sunucu zarar görmüş veya eksik bir kimlik doğrulama belirteci aldı. Doğru oturum açma kimlik bilgilerini kullandığınızdan ve oturum açma sayfanıza yönelik bağlantının güvenli olduğundan emin olun. Sorun devam ederse tanımlama bilgilerini temizlemeyi deneyin.

validation-status-icon-error Oturum açılamadı: Bağlantı 'Bağlanmadı' durumuyla kurulamadı

validation-status-icon-error Oturum açılamadı: İletişim hatası

validation-status-icon-error Oturum açılamadı: Bağlantı süre aşımı

ESET PROTECT Web Konsolu'na aygıtınızdan ulaşılabildiğinden emin olmak için ağ bağlantısını ve güvenlik duvarı ayarlarını kontrol edin.

validation-status-icon-error Oturum açılamadı: Kullanıcının atanmış erişim hakları yok

Oturum açmaya çalıştığınız kullanıcı hesabında hiçbir erişim hakkı ataması bulunmuyor. Yönetici olarak giriş yapın ve bu kullanıcıya uygun izinleri atayarak kullanıcının hesabını düzenleyin. Yönetici hesabına erişiminiz yoksa bu istekle yöneticinize başvurun.

JavaScript devre dışı. Lütfen tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.

JavaScript, oturum açma sayfasının düzgün bir şekilde çalışması için gereklidir. JavaScript'i etkinleştirin veya web tarayıcınızı güncelleyin.

Giriş ekranını görmüyorsunuz veya giriş ekranı sürekli yükleniyor olarak görüntüleniyor.

ESET PROTECT Web Konsolu'na aygıtınızdan ulaşılabildiğinden emin olmak için ağ bağlantısını ve güvenlik duvarı ayarlarını kontrol edin.

ESET Durum Portalı, ESET bulut hizmetlerinin geçerli durumunu, zamanlanmış kesintileri ve geçmiş olayları görüntüler. Desteklenen bir ESET hizmetiyle ilgili sorun yaşıyorsanız ve Durum Portalı'nda listelendiğini görmüyorsanız ESET Teknik Destek ekibiyle iletişime geçin.

İzleme ekipleri potansiyel sorunları dahili olarak doğrular ve teyit edilen olaylar, yüksek güvenilirlik ve doğruluk düzeyini korumak için manuel olarak yayınlanır ve güncellenir. Bu nedenle, Durum Portalı'nda ufak bir gecikmeyle görünürler. Kısa süreli olaylar, manuel olarak onaylanmadan önce çözümlenirse yayınlanmayabilir.

"Beklenmedik bir hata oluştu" veya "Tespit edilemeyen bir istisna oluştu"

Bu hata ESET PROTECT Web Konsolu tarafından desteklenmeyen bir tarayıcıdan ESET PROTECT Web Konsoluna erişilirken ortaya çıkar. Desteklenen web tarayıcılarına bakın.

SEC_ERROR_INADEQUATE_KEY_USAGE (yalnızca Mozilla Firefox).

Mozilla Firefox bozuk bir sertifika deposuna sahip.